Цензор.НЕТ

21.03.19 12:15

Час Х для ухвалення мовного законопроекту – четвер перед другим туром президентських виборів, - Сюмар

Закон про функціонування державної мови має бути проголосований в останній четвер перед другим туром президентських виборів.

Час Х для ухвалення мовного законопроекту – четвер перед другим туром президентських виборів, - Сюмар

Про це в коментарі журналістам сказала нардеп Вікторія Сюмар (НФ), передає парламентський кореспондент Цензор.НЕТ.

"Після президентських виборів він може бути провалений. Тому що дуже багато мажоритарників поїдуть на свої східні округи, які не зацікавлені в його прийнятті. Ці люди часто перебувають у лавах фракцій, які декларують підтримку цього закону. Після президентських виборів це може стати набагато менш актуальним. Я думаю, що час Х має настати в єдиний четвер, який у нас буде перед другим туром президентських виборів. Це якщо буде політична воля для його прийняття", - сказала вона.

Сюмар вважає, що наявність політичної волі буде залежати від результатів першого туру.

"Після першого туру, очевидно, буде поляризація на кандидата, якого умовно більше підтримує Південь і Схід, і кандидата, якого умовно підтримує Центр і Захід. Ми стаємо заручниками президентських виборів, і це недобре для парламенту", - зазначила вона.

За словами політика, технічно прийняття мовного закону буде складним: "Всі правки, які ставилися на підтвердження і не були підтверджені, цілком ймовірно винесуть на остаточне голосування. Підтвердження їх може тривати півдня чи більше. Тому це складний технічний процес. Але найбільша проблема - це політична воля".

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики