Цензор.НЕТ

21.03.19 16:34

СБУ поновила справу проти Саакашвілі після річної перерви. ДОКУМЕНТ

Служба безпеки України відновила розслідування кримінальної справи проти колишнього голови Одеської ОДА, лідера партії "Рух Нових сил" Міхеіла Саакашвілі. Його підозрюють у сприянні учасникам злочинного угруповання олігарха Сергія Курченка.

СБУ поновила справу проти Саакашвілі після річної перерви. ДОКУМЕНТ

Фото постанови про відновлення розслідування Міхеіл Саакашвілі виклав у себе в Facebook, повідомляє Цензор.НЕТ.

Зазначено, що розслідування відновлено постановою прокурора від 1 березня 2019 року "в зв'язку з необхідністю проведення слідчих і процесуальних дій у кримінальному провадженні".

Згідно з даними в Єдиному реєстрі судових рішень, у лютому СБУ отримала доступ до матеріалів справи Саакашвілі в рамках розслідування кримінального провадження про спробу захоплення влади в Україні.

СБУ поновила справу проти Саакашвілі після річної перерви 01

СБУ поновила справу проти Саакашвілі після річної перерви 02
СБУ поновила справу проти Саакашвілі після річної перерви 03

"Згідно з матеріалами кримінального провадження, під час проведення акції протесту за адресою: м. Київ, вул. Михайла Грушевського, 5, радикально налаштовані особи планували використовувати фізичну силу, вогнепальну зброю та боєприпаси (гранати), димові шашки, палиці, щити, цеглу, шини, бензин для захоплення Верховної Ради України шляхом штурму в один з днів після 17 жовтня 2017 року, під час присутності там народних депутатів України. Метою захоплення було змусити народних депутатів під тиском людей зі зброєю проголосувати за імпічмент Президента України  і за рішення про саморозпуск", - сказано в матеріалах клопотання СБУ.

"Всі олігархи один на одного схожі. Після мого викрадення і висилки з України Генпрокуратура припинила кримінальну справу проти мене, але як тільки я оголосив про свій план повернутися в Україну, вони моментально цю справу відновили (це сталося кілька днів тому)", - прокоментував відновлення розслідування Саакашвілі.

СБУ поновила справу проти Саакашвілі після річної перерви 04

Нагадаємо, Саакашвілі звинувачують в отриманні грошей від олігарха Сергія Курченка (ч.2 ст. 256 Кримінального кодексу, сприяння учасникам злочинних організацій та укриття їх злочинної діяльності).

У грудні 2017 року політику вручили підозру. Саакашвілі був поміщений під нічний домашній арешт, але коли термін запобіжного заходу закінчився, ГПУ не подала клопотання про його продовження. Закінчення запобіжного заходу зняло формальні перепони для видворення Саакашвілі.

12 лютого 2018 року прикордонники видворили Саакашвілі з України в Польщу за процедурою реадмісії. З Польщі він полетів у Нідерланди, де отримав посвідчення особи.

12 березня 2018 року розслідування справи проти Саакашвілі було призупинено. У Генпрокуратурі заявили, що це необхідно, щоб направити в Нідерланди міжнародно-правові доручення Генпрокуратури про проведення слідчих дій з підозрюваним Саакашвілі.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики