Російські слідчі призначили психіатричну експертизу всім 24 українським військовополоненим морякам, - Полозов

976 18
Російські слідчі призначили психіатричну експертизу всім 24 українським військовополоненим морякам, - Полозов

Станом на сьогодні російські слідчі призначили комісійну комплексну амбулаторну психолого-психіатричну експертизу всім 24 військовополоненим українським морякам.

Про це на своїй сторінці у Фейсбуці написав координатор групи адвокатів українських військовополонених моряків Микола Полозов, передає Цензор.НЕТ.

"21 березня відбулися слідчі дії щодо військовополоненого українського моряка Михайла Власюка. Слідство ознайомило Михайла і його адвоката Ісляма Веліляєва з постановою про призначення комісійної комплексної амбулаторної психолого-психіатричної судової експертизи. Захист заперечував проти призначення експертизи, мотивуючи це тим, що III Женевська конвенція "про поводження з військовополоненими" не передбачає проведення подібної експертизи щодо військовополонених. Також, слідством не було представлено захисту жодних відомостей про об'єктивні обставини, передбачені статтею 196 КПК РФ, що є підставою для обов'язкового призначення судової експертизи. Також захистом було заявлено клопотання про присутність адвоката на проведенні такої експертизи щодо Михайла Власюка", - розповів він.

"Таким чином, станом на сьогодні, комісійна комплексна амбулаторна психолого-психіатрична експертиза призначена всім 24 військовополоненим українським морякам. Проведення експертиз має розпочатися наступного тижня у ФДБУ "Національний медичний дослідний центр психіатрії і наркології імені В. П. Сербського" МОЗ Росії. Позиція захисту щодо цих експертиз залишається колишньою - проведення такої експертизи щодо військовополонених українських моряків є незаконним, порушує норми міжнародного гуманітарного права, в тому числі III Женевської конвенції 1949 року, що і є зверненням, що принижує гідність і честь військовополонених", - резюмував Полозов.

Російські слідчі призначили психіатричну експертизу всім 24 українським військовополоненим морякам, - Полозов 01

Нагадаємо, 25 листопада ВМС ЗС України повідомили, що прикордонні кораблі Російської Федерації вчинили агресивні дії проти українських кораблів, які здійснювали плановий перехід із порту Одеси в порт Маріуполь Азовського моря. Зокрема, російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, внаслідок чого було пошкоджено головний двигун корабля, обшивку і леєрне огородження, а також втрачено рятувальний пліт. ВМС ЗСУ підкреслюють, що про намір здійснити перехід попереджали заздалегідь і діяли в рамках міжнародного права.

Водночас у ФСБ Росії заявляють, що три українські військові кораблі в Азовському морі "незаконно увійшли в територіальні води РФ і попрямували до Керченської протоки".

Унаслідок незаконних дій російських силовиків було захоплено три кораблі ВМС України і взято в полон 24 українських військовослужбовців. Підконтрольний РФ суд окупованого Сімферополя обрав запобіжним заходом для 24 моряків утримання під вартою до 25 січня 2019 року.

30 листопада моряків перевезли в Москву: 21 українця доставили в московський СІЗО "Лефортово", трьох поранених - у "Матроську тишу".

15 і 16 січня Лефортовський суд РФ ухвалив рішення про продовження на три місяці терміну арешту 24 полонених українських моряків. Таким чином, під арештом вони залишаться щонайменше до кінця квітня.

11 березня адвокат Микола Полозов заявив, що ФСБ направила на психолого-психіатричну експертизу вже 11 українських моряків. Посольство США в Україні заявило, що Російська Федерація мусить негайно звільнити всіх українських моряків і політв'язнів, а не проводити щодо них психіатричні експертизи, порушуючи їхні права.

Топ коментарі
+3 Makeover
Точно. Всех вменяемых людей, у которых остались зачатки совести и здравого смысла, они называют сумасшедшими.
показати весь коментар
21.03.2019 17:56
+2 Irina Ivanova 6fdace9a
т.е. руки и ноги посчитали,теперь проверить есть ли мозги?
..значит молодцы ребята,своей стойкостью сводят с ума этих дебилов,не знающих что такое патриот..
показати весь коментар
21.03.2019 17:01
+2 Valery Avdasev
Такая экспертиза назначается при обнаружении патологии.
В данном случае пленные моряки отказываются черное называть белым. Российскую агрессию - миролюбием, а путина называют хуйлом.
показати весь коментар
21.03.2019 17:17