Цензор.НЕТ

21.03.19 23:56

Німеччина і Фінляндія виділять Україні 58 млн євро на розвиток профтехосвіти, - Гриневич

Німеччина і Фінляндія нададуть 58 млн євро в рамках програми ЄС "EU4Skills: кращі навички для сучасної України".

Німеччина і Фінляндія виділять Україні 58 млн євро на розвиток профтехосвіти, - Гриневич

Про це розповіла в ефірі "5 каналу" міністр освіти України Лілія Гриневич, повідомляє Цензор.НЕТ.

Програму створено для підтримання розробки професійних та освітніх стандартів з урахуванням потреб ринку праці, розробки нових навчальних програм, перепідготовки вчителів та управлінського персоналу в Україні, підвищення привабливості професійної освіти та модернізації інфраструктури професійної освіти.

Міністр пояснила: "Це будуть гроші під розвиток професійної технічної освіти. Взагалі фонди профтехосвіти і обладнані приміщення зношені на 70%. Але зараз, щоб ви розуміли, у сферу професійно-технічної освіти в ЄС в розвинених країнах іде 70% випускників. Тому, що отримати повну загальну середню освіту разом із професією, це соціальна подушка – ти вже щось вмієш робити руками, ти можеш далі іти в університет, нема проблем, але ти вже здобув професійно-технічну освіту і маєш початок своєї професійної кар'єри".

Гриневич додала: "Я вже не кажу про дикий дефіцит кадрів на ринку праці. Наприклад, у Києві цей дефіцит становить від вакантних місць 80%. Саме кваліфікованих робітників. А вся система побудована взагалі навпаки – коли 80% вступників іде у вищу освіту".

Міністр також розповіла, що нині до профтехосвіти долучаються і потенційні працедавці.

"У профтехосвіті ми вже маємо тренд – співпраця із роботодавцем. Наприклад, це дуальна форма навчання, коли роботодавці вже йдуть до профтехосвіти і кажуть, що ми готові разом навчати дітей і брати їх на практику чи на якийсь більший обсяг навчання на виробництві, щоб коли вони прийшли до нас, ми вже не мусили їх переучувати. Це ті засади, на яких працює вся Німеччина", – розповіла посадовець.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики