Цензор.НЕТ

22.03.19 14:33

Щодня лінію зіткнення на Донбасі офіційно перетинають 38 тис. цивільних осіб, - Марчук

Відкрити КПВВ у "Золотому" вкрай важливо до великодніх свят, коли значно збільшиться потік людей на лінії розмежування.

Щодня лінію зіткнення на Донбасі офіційно перетинають 38 тис. цивільних осіб, - Марчук

Про це на засіданні неформальної депутатської групи "Мінський майданчик" заявив представник України в ТКГ Євген Марчук, передає кореспондент Цензор.НЕТ.

"Через лінію зіткнення, а де-факто лінію фронту, щодня офіційно проходять 38 тис. цивільних осіб. Там дуже напружена ситуація. Скоро великодні свята, і кількість переходів на день зросте до 50 тисяч людей", - сказав Марчук.

Він нагадав, що на сьогодні на лінії розмежування працює 6 КПВВ: 5 для пішоходів і автомобілів, один тільки для пішоходів (Станиця Луганська). "Золоте" розташовується на значній відстані від інших пунктів пропуску: 80 км від Майорського, 120 км від Станиці Луганської.

"Тобто відкриваючи "Золоте" ми спрощуємо пересування людей, щоб вони не їхали десятки кілометрів. Адже переходи переважно здійснюють не дуже молоді люди", - акцентував Марчук.

Він зазначив, що раніше Україна вже двічі заявляла про готовність відкрити КПВВ у "Золотому", проте російська сторона знаходила аргументи, щоб цього не робити.

"Кілька разів українська сторона готувала всі інженерно-технічні речі: розмінування, ремонт, розчищення проїздів тощо. Українська сторона вже витратила на підготовчі роботи понад 7 млн ​​грн", - констатував Марчук.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики