Цензор.НЕТ

22.03.19 16:39

74% українців дізнаються новини з телевізора, - опитування

Кількість українців, котрі дізнаються новини з телевізора, зменшилася на 11,7%. Тепер їх майже 3/4 від всього населення країни. Інтернет-ЗМІ читають 27,5%, з соцмереж про те, що відбувається дізнаються 23,5%. При цьому кожен 10 користувач соцмереж послуговується "Вконтакте" та "Одноклассники".

74% українців дізнаються новини з телевізора, - опитування

Про це свідчать результати опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології на замовлення "Детектор-медиа", повідомляє Цензор.НЕТ.

Топ-джерелом інформації для більшості населення залишаються центральні телеканали. Їх дивляться 74% українців. При цьому глядачі віддають перевагу новинам на "1 + 1", "Україна" та "Інтері", стверджують соціологи.

74% українців дізнаються новини з телевізора, - опитування 01

74% українців дізнаються новини з телевізора, - опитування 02

При цьому 4% українців продовжують дивитися російські телеканали. В абсолютному вимірі це близько 1,3 млн осіб, стверджують автори дослідження. Поглинати інформацію з пропагандистських російських ЗМІ їм вдається за допомогою супутникових тарілок, інтернету або аналогових антен.

Інтернет-ЗМІ є актуальним джерелом новин для 27,5% українців, цей показник майже не змінився з минулого року. Майже кожен четвертий дізнається новини соцмереж. Найпопулярніша з них - Facebook (74%). Далі з великим відривом ідуть Instagram (33,5%), "Вконтакте" (15%) і "Однокласники" (10%). Кожен п'ятий українець, який бере інформацію з соцмереж, користується для цього російськими сервісами, підкреслюють автори дослідження.

74% українців дізнаються новини з телевізора, - опитування 03

При цьому 77,4% опитаних користувачів соцмереж згодні, що в них багато фейків і дезінформації.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики