Цензор.НЕТ

22.03.19 20:25

ГПУ викликає Курченка на допит 26 березня

Генеральна прокуратура України викликає олігарха-утікача Сергія Курченка на допит. Його підозрюють у створенні злочинної організації. Раніше Курченко вже не з'являвся на допит.

ГПУ викликає Курченка на допит 26 березня

Повістка на ім'я Курченка опублікована на сайті ГПУ, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на "Інтерфакс-Україна".

Від Курченка вимагають прибути 26 березня о 14:00 на допит у статусі підозрюваного в кримінальному провадженні про створення та забезпечення діяльності злочинної організації.

Згідно з текстом повістки, Курченко має з'явитися "для проведення слідчих і процесуальних дій у статусі підозрюваного в кримінальному провадженні від 16 листопада 2016 року за ч.1 ст.255 (створення злочинної організації), ч.4 ст.28, ч.5 ст. 191 (заволодіння коштами шляхом зловживання службовим становищем), ч.3 ст.209 (легалізація доходів, отриманих злочинним шляхом), ч.2 ст.205 (фіктивне підприємництво), ч.3 ст.212 (ухилення від сплати податків, в особливо великих розмірах) та іншими статтями Кримінального кодексу України".

У березні минулого року генпрокурор Юрій Луценко заявляв, що ГПУ вийшла "на фінішну пряму" в справі Курченка.

Курченка підозрюють, зокрема, в створенні і забезпеченні діяльності злочинної організації з метою вчинення тяжких та особливо тяжких злочинів, а також скоєнні в її складі низки кримінальних злочинів, зокрема заволодінні чужим майном, коштами державних та інших банківських установ, державних підприємств паливно-енергетичного сектора економіки в особливо великих розмірах, ухиленні від сплати податків, легалізації (відмиванні) доходів, одержаних злочинним шляхом, організації фіктивного підприємництва, тобто створення і придбання суб'єктів підприємницької діяльності (юридичних осіб) з метою прикриття незаконної діяльності, що завдало великої матеріальної шкоди.

Курченко з лютого 2014 року перебуває за межами України, переховуючись від органів слідства. Його оголошено у розшук.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики