Цензор.НЕТ

22.03.19 23:15

В італійському суді захисту українського нацгвардійця Марківа вдалося довести фейковість одного з документів, пред'явлених обвинуваченням

22 березня в Італії відбулося чергове засідання суду щодо обвинувачення нацгвардійця Віталія Марківа у причетності до загибелі італійського фоторепортера на Донбасі 24 травня 2014 року.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Радіо Свобода.

В італійському суді захисту українського нацгвардійця Марківа вдалося довести фейковість одного з документів, предявлених обвинуваченням 01

Суд присяжних намагався з’ясувати достовірність так званої "довідки 9 свідків захисту". Цей документ, знайдений слідчими на пропагандистському сайті "Русская весна", раніше прокурор цитував як офіційну довідку командування Нацгвардії України. Адвокати захисту вважають документ фейком.

Сьогодні версію захисту підтвердила перший свідок з України Наталія Чернолуцька, керівник юридичної служби військової частини №3066 Національної гвардії.

За її словами, під час внутрішнього розслідування з’ясувалося, що подібної довідки в Нацгвардії не видавали і її немає в реєстрі документації. Документи для внутрішнього користування у цій військовій структурі мають лише підпис офіційної особи, але не вказують адресата і не завіряються печаткою, на відміну від довідки, представленої прокурором. До того ж, прізвище командира на фіктивному документі написане з помилкою, зауважила Чернолуцька.

Аналіз правдоподібності цього паперу був важливим з огляду на легітимність свідків захисту, які повинні прибути до Італії для надання свідчень на суді.

В італійському суді захисту українського нацгвардійця Марківа вдалося довести фейковість одного з документів, предявлених обвинуваченням 02

"Для нас це засідання виявилося позитивним, бо свідок підтвердив анонімне походження документа, для нас це не є оригінал", – заявив адвокат підсудного Раффаелле Делла Валле.

На прохання захисту суддя скасувала засідання, яке планувалося на 29 березня через неготовність українських свідків-військових.

Судовий процес затягується, констатують захисники Віталія Марківа, але вони не мають наміру відмовлятися від цих важливих, на їхню думку, свідчень. Прокурор обвинувачення Андреа Дзанончеллі, зі свого боку, вважає згаданих свідків неважливими у перебігу процесу.

Суддя Анна Марія Ґатто уповноважила захисників Марківа організувати прибуття свідків-військових та, посилаючись на кримінальний кодекс Італії і міжнародні угоди, гарантувала безпеку українським свідкам.

Чергове засідання суду відбудеться 12 квітня, коли слухатимуть італійських свідків захисту: експерта з балістики та колишнього посла Італії в Україні Фабріціо Романо. Оприлюднено такж графік подальших засідань: 17 травня, 14 червня і 21 червня.

Нагадуємо, 29-річного українського нацгвардійця Віталія Марківа заарештували 30 червня 2017 року в аеропорту Болоньї. Його обвинувачують у причетності до загибелі італійського фоторепортера Андреа Роккеллі і російського перекладача Андрія Миронова унаслідок обстрілу біля Слов'янська 24 травня 2014 року.

Військовий відкидає обвинувачення і заперечує свою причетність. Його адвокат Рафаелле Делла Валле вважає обвинувачення проти Марківа безпідставними, а висновок упередженим. Україна також заперечує причетність бійця Національної гвардії до смерті італійського репортера.

Сторона обвинувачення - батьки загиблого, журналістські організації Італії - наполягає на версії навмисного вбивства фотокореспондента під час війни на Донбасі. Товариства журналістів Італії висунули позов проти України через загибель їхнього колеги Андреа Роккеллі. Обвинувачення проти Марківа і держави Україна об'єднано в одну справу.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики