Цензор.НЕТ

23.03.19 22:18

У Канаді опубліковано рішення про продовження санкцій проти Януковича і його 15 соратників

Уряд Канади продовжив дію економічних санкцій проти колишнього президента України Віктора Януковича і 15 його соратників.

У Канаді опубліковано рішення про продовження санкцій проти Януковича і його 15 соратників

Відповідне рішення було опубліковано в офіційному виданні канадського уряду Canada Gazette, пише Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ.

Нові санкції діятимуть протягом п’яти років, тобто до березня 2024 року. Під їхню дію потрапили: Микола та Олексій Азарови, Раїса Богатирьова, Андрій та Сергій Клюєви, Сергій Курченко, Олена Лукаш, Андрій Портнов, Артем та Віктор Пшонки, Віктор Ратушняк, Дмитро Табачник, Олександр Якименко, Віктор Федорович та Олександр Вікторович Януковичі, а також Віталій Захарченко.

Цим рішенням заморожуються всі активи фігурантів, виявлені у Канаді. Уряд також забороняє будь-кому в Канаді, а також канадським громадянам незалежно від місця їхнього перебування: вступати у майнові стосунки із особами, на яких накладені санкції; вести з ними фінансові розрахунки чи надавати фінансові послуги.

У пояснювальних документах до рішення говориться, що воно покликане надати додатковий час Україні для завершення кримінальних розслідувань і внесення формальних прохань про правову допомогу; гарантувати, що привласнені активи залишаються замороженими і фігуранти списку зможуть понести відповідальність; сигналізувати канадську підтримку відповідальності, верховенству права та демократії в Україні.

Прикметно, що цим же рішенням Канада зняла санкції із загиблого молодшого сина Януковича Віктора та колишнього голови СБУ Ігоря Калініна.

Перші канадські санкції проти оточення Януковича були запроваджені 5 березня 2014 року і з того часу залишалися чинними.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики