Цензор.НЕТ

24.03.19 23:18

Копію Томосу відвезуть на українську наукову станцію "Академік Вернадський" в Антарктиді

Копію Томосу про автокефалію Православної церкви України відвезуть на українську наукову станцію "Академік Вернадський", розташовану в Антарктиді.

Копію Томосу відвезуть на українську наукову станцію "Академік Вернадський" в Антарктиді

Про це повідомили в прес-службі Національного антарктичного наукового центру, інформує Цензор.НЕТ.

25 березня о 10.00 у Михайлівському Золотоверхому соборі владика Православної церкви України Епіфаній проведе молебень на щасливу подорож 12-ти українських полярників та на гарний початок їхньої роботи в Антарктиді.

Владика вручить учасникам експедиції копію Томосу, яка буде зберігатися на станції "Академік Вернадський", в капличці святого рівноапостольного князя Володимира.

Каплиця на станції була зведена у 2011 році, в часи президентства Віктора Януковича. За вказівкою "згори" зводити каплицю було доручено УПЦ Московського патріархату.

З огляду на те, що ті учасники антарктичних експедицій, які є віруючими, духовно прихильні до ідеї єдиної помісної Української церкви, було вирішено просити владику ПЦУ Епіфанія про переведення каплички в лоно Православної церкви України. Голосування за це рішення відбудеться під час ротації української антарктичної експедиції, коли на станції "Академік Вернадський" будуть присутні відразу учасники 23-ої та 24-ої УАЕ, а також сезонний загін науковців.

Нагадаємо, що в 24-у УАЕ вперше проведено відкритий відбір учасників без гендерних обмежень. Подати документи можна було впродовж жовтня-листопада минулого року, і Національний антарктичний науковий центр (НАНЦ) МОН отримав рекордну кількість заявок від тих, хто хотів упродовж року працювати на станції "Академік Вернадський". Всі необхідні документи подали 178 осіб, серед них 32 жінки.

До складу потрапили 10 чоловіків і дві жінки. Керівником обрано доцента кафедри зоології Львівського національного університету ім. Івана Франка зі значним досвідом зимівлі в Антарктиді Ігоря Дикого.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики