Цензор.НЕТ

25.03.19 08:54

Група ЄС з боротьби з російською пропагандою виявила понад 2 тисячі випадків дезінформації про Україну з 2015 року

Понад 5000 випадків російської дезінформації в європейському медіапросторі було зареєстровано з 2015 року спеціальною групою з боротьби з фальшивими прокремлівськими повідомленнями.

Група ЄС з боротьби з російською пропагандою виявила понад 2 тисячі випадків дезінформації про Україну з 2015 року

Днями минуло чотири роки з моменту створення групи в складі дипломатичного корпусу ЄС, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Польське радіо.

Найбільше випадків дезінформації, понад 2000, стосувалися України. Експерти ЄС, після ретельного аналізу фальшивих повідомлень, визначили, наприклад, що дезінформаційна кампанія щодо Азовського моря розпочалася майже за рік до листопадової атаки російських підрозділів на українські кораблі.

Спершу прокремлівська дезінформація повідомила, що Україна поглибила дно Азовського моря для флоту НАТО, пізніше, що влада в Києві інфікувала море вірусом холери. З’явилася також інформація про те, що Сполучені Штати працюють над планами розпалювання сутичок між Росією та Україною біля Азовського моря з 1990-х років.

У доповіді про випадки російської дезінформації майже 1200 стосувалися США. Третє місце посідає Європейський Союз - 700 випадків, з них понад 120 - на тему Польщі. Йдеться про звинувачення в агресивній поведінці щодо Сходу, про територіальні вимоги щодо України та мрії відновити імперію. Понад 400 випадків російської дезінформації було присвячено НАТО та Сирії, менше - міграції та приблизно 40 - Brexit.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики