Цензор.НЕТ

25.03.19 20:07

На Одещині розслідують спробу підкупу членів виборчкомів, до якої можуть бути причетні співробітники "Приватбанку" і штабу Тимошенко, - прокуратура

В Одеській області прокуратура та управління СБУ викрили спробу близько десяти осіб, причетних до штабів Тимошенко, а також керівника Подільського відділення Приватбанку здійснити підкуп членів виборчих комісій.

На Одещині розслідують спробу підкупу членів виборчкомів, до якої можуть бути причетні співробітники "Приватбанку" і штабу Тимошенко, - прокуратура

Як повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на "Укрінформ", про це 25 березня розповіли на брифінгу прокурор Одеської області Олег Жученко і керівник облуправління СБУ Олександр Довженко.

"При проведенні обшуків у відділенні Приватбанку виявлено й вилучено розфасовані пакети з "чорною готівкою" в обсягу 1 мільйон 300 тисяч гривень, які були призначені для незаконного використання в ході виборчої кампанії на території п'яти районів Одещини. Зокрема, Подільського, Балтського, Окнянського, Кодимського та Савранського. Керівник Подільського відділення банку працює в банку понад 7 років й очолила цю структуру задовго до того, як Приватбанк став державним", - зазначив Жученко.

Журналістам продемонстрували фотознімки із згаданої банківської установи.

Співробітники правоохоронних органів також задокументували низку телефонних розмов між представником центрального штабу політпартії ВО "Батьківщина" і працівниками районних штабів та банківської установи, які обговорювали план і методи захисту під час розслідування викритої схеми підкупу. Фіксацію правоохоронцями телефонних розмов, за словами Жученка, санкціонував суд.

Як розповіли Жученко і Довженко, досудовим слідством уже встановлено, що представникам виборчих комісій мали сплачувати заготовлену "чорну готівку" в розрахунку 2-3 тисячі гривень - у залежності від кількості виборців. Спостерігачам від цієї політсили передбачались виплати по тисячі гривень.

При обшуках правоохоронці також вилучили записи з розподілом грошей між волонтерами і представниками виборчих комісій, списки з особистими даними виборців та інші відомості.

Як уточнив прокурор Жученко, розслідування схеми підкупу членів виборчих комісій ведеться за ознаками ч. 3 ст. 157 та ч. 4 ст. 160 (перешкоджання підкупом або іншим чином вільному здійсненню громадянами волевиявлення) Кримінального кодексу України.

"Поки що нікого з причетних до спроби підкупу членів виборчих комісій не затримано, однак можемо сказати, що представник центрального штабу виборчої компанії ВО "Батьківщина" переховується від слідства", - зазначив Жученко.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики