Цензор.НЕТ

25.03.19 21:21

У справі про розтрату бюджетних коштів на Львівському бронетанковому заводі почалося оголошення обвинувального акта, - САП

Прокурори САП почали оголошувати обвинувальний акт у справі за фактом розтрати 14 млн гривень бюджетних коштів при постачанні двигунів для бронетехніки Центральному бронетанковому управлінню ЗСУ.

У справі про розтрату бюджетних коштів на Львівському бронетанковому заводі почалося оголошення обвинувального акта, - САП

Як повідомляє прес-служба Спеціальної антикорупційної прокуратури в Facebook, в Солом'янському районному суді міста Києва триває розгляд кримінального провадження за обвинуваченням директора ДП "Львівський бронетанковий завод", його заступника, начальника Центрального бронетанкового управління Збройних сил, керівника одного з відділів цього управління і засновника ТОВ "Булет лайн" у розтраті бюджетних коштів при постачанні ДП "Львівський бронетанковий завод" двигунів для бронетехніки Центральному бронетанковому управлінню Збройних сил України, що завдало збитків на суму понад 14 млн гривень, передає Цензор.НЕТ.

З огляду на відведений для засідання час, прокурори САП оголосили 17 аркушів обвинувального акта в згаданому кримінальному провадженні.

Наступне судове засідання призначено на 27 травня 2019 року.

Нагадаємо, в грудні 2015 року Міністерство оборони придбало у ДП "Львівський бронетанковий завод" двигуни для танків ЗСУ, що задіяні в АТО. Завод купив двигуни у фірми "Булет Лайн". А остання за тиждень до цього купила їх у ТОВ "Компанія Суфрієр". За даними НАБУ, двигуни були не нові, а вживані. У 2008–2009 вони вже були реалізовані на внутрішньому ринку як надлишкове майно Міністерства оборони. Сума збитків, завданих державі, оцінюється у понад 14 млн грн.

Відмовляючи у задоволенні позову, суд пояснив, що не наведено підстав для звернення НАБУ до суду з даним позовом, зокрема, не обґрунтовано, у чому конкретно полягала завідомо суперечна інтересам держави і суспільства мета укладення договору між ТОВ "Булет Лайн" і ТОВ "Компанія Суфрієр", не обґрунтовано наявності ознак корупційного діяння.

Крім того, суд вважає, що визнання недійсним договору не матиме наслідком поновлення прав/інтересів держави та суспільства (у випадку доведення такого порушення).

Показання свідків на стадії досудового розслідування суд не визнав належними та допустимими доказами під час розгляду даної справи. Крім того, у протоколі допиту одного зі свідків йдеться, що він купив двигуни, щоб відремонтувати і всім, хто запитував, повідомляв, що двигуни були вживані. Також суд вважає, що з документів не вбачається за можливе достовірно встановити, що двигуни придбані Міноборони в ЛБТЗ були саме ті, які Міноборони продало у 2008-2009 рр. як надлишкове майно.

Слід зазначити, що в цій справі САП пред'явлено звинувачення п'яти особам: директору ДП "Львівський бронетанковий завод", його заступнику, начальнику Центрального бронетанкового управління Збройних сил, начальнику одного з відділів цього управління та засновнику ТОВ "Булет Лайн" - комерційної структури, яка брала участь у схемі.

27 листопада 2018 року проведено підготовче засідання, 4 лютого 2019 року суд оголосив перерву для визначення системою запасного судді. Найближче засідання призначене на 25 березня.

За вчинення вищевказаних кримінальних злочинів чиновникам загрожує до 12 років позбавлення волі з позбавленням права займати відповідні посади та з конфіскацією майна.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики