Цензор.НЕТ

26.03.19 15:09

В окупованому РФ Криму не залишилося жодної школи з навчанням українською мовою, - Кримська правозахисна група

Реальна ситуація з навчанням рідною мовою в Криму значно гірша, ніж заявлено ​​підконтрольним РФ "Міністерством освіти Республіки Крим".

В окупованому РФ Криму не залишилося жодної школи з навчанням українською мовою, - Кримська правозахисна група

Як інформує Цензор.НЕТ, такого висновку дійшли експерти Кримської правозахисної групи після проведеного моніторингу освіти на півострові.

"Міністерство освіти Республіки Крим" офіційно повідомляє, що у 2018-2019 навчальному році в Криму навчається 200 700 дітей. З них 6100 (3,1%) навчається кримськотатарською мовою та 249 (0,2%) - українською. За інформацією вищевказаного "Міністерства", у Криму працює 15 шкіл з кримськотатарською мовою навчання та 1 школа з українською мовою. Додатково заявлено про 27 шкіл, у яких нібито є 126 класів з кримськотатарською мовою навчання та 5 шкіл, у яких є 8 класів з українською мовою навчання.

Порівняно з офіційною статистикою за 2017-2018 навчальний рік, кількість учнів, що навчаються кримськотатарською мовою, збільшилася з 5600 до 6100 учнів. Однак водночас кількість шкіл, у яких є класи з кримськотатарською мовою, зменшилася з 31 до 27. Кількість учнів, які навчаються українською мовою, зменшилася з 318 до 249 учнів, кількість шкіл, у яких є класи з українською мовою, зменшилася з 7 до 5, а кількість класів скоротилася з 13 до 8. Кількість шкіл з українською та кримськотатарською мовою навчання в Криму, за офіційною інформацією кримського "Міністерства освіти", не змінилася.

Кримська правозахисна група в 2018-2019 навчальному році провела власний моніторинг ситуації з навчанням рідною мовою в Криму.

У ході моніторингу було відвідано 24 школи, в яких проводилися опитування керівництва, викладачів та батьків учнів. Зокрема:

У процесі моніторингу з'ясувалося, що у всіх 3-х відвіданих школах, які заявлені як школи з кримськотатарською мовою навчання ("школа №3" у Судаку, "Зуйська середня школа № 2" та "Школа № 42 ім. Ешрефа Шем'ї-заде в Сімферополі"), насправді навчання проводиться частково кримськотатарською та частково російською мовою. У "Зуйській середній школі № 2" кримськотатарська мова як окремий предмет викладається лише до 9 класу. Табличка з назвою установи на вході до школи розміщена тільки російською мовою.

У школі № 20 м. Феодосії, яка заявлена ​​як школа з українською мовою навчання, за інформацією батьків, навчання з усіх предметів ведеться російською мовою. Українська мова залишилася лише як окремий предмет у деяких класах.

Із 18 відвіданих шкіл, у яких за офіційною версією РФ є класи з кримськотатарською мовою навчання, у 10-ти вивіски на вході до школи розміщені лише російською мовою.

Із 2 шкіл, у яких нібито є класи з українською мовою навчання, лише в "Сімферопольській академічній гімназії" діють подібні класи. У "Гімназії № 11 ім. К.А. Треньова" м. Сімферополь українська мова викладається лише як факультатив, а вивчення всіх предметів здійснюється російською мовою, і вивіска на вході до навчального закладу тільки російською мовою.

Згідно з результатами моніторингу, в Криму не залишилося жодної школи, в якій вивчення всіх предметів ведеться українською мовою. Класів з українською мовою навчання також значно менше, ніж заявлено окупаційною владою. Школи, які офіційно заявлені як школи з кримськотатарською мовою навчання, фактично такими не є, а навчання в них ведеться як кримськотатарською, так і російською мовою.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики