Цензор.НЕТ

26.03.19 15:39

У Подільському райсуді Києва почалося підготовче засідання у справі пропагандиста Вишинського: прокурори просять про продовження його арешту на 60 днів

Подільський райсуд Києва почав підготовче засідання за обвинуваченням керівника "РИА Новости-Украина" Кирила Вишинського.

У Подільському райсуді Києва почалося підготовче засідання у справі пропагандиста Вишинського: прокурори просять про продовження його арешту на 60 днів

Сам Вишинський доставлений у зал засідання, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна.

Захист керівника "РИА Новости-Украина" Кирила Вишинського під час підготовчого засідання Подільського райсуду Києва зробив заяви про неможливість участі одного з прокурорів у процесі, оскільки відбулася заміна в групі прокурорів. Колегія суддів визнала, що немає підстав не допускати прокурора, всі відповідні документи було подано.

Також адвокати попросили суд про участь К.Вишинського в судовому засіданні не в скляній кабіні, а поруч з адвокатами, мотивуючи це дотриманням прав людини. Колегія суддів задовольнила це прохання адвокатів.

Суд також дозволив ЗМІ бути присутніми на підготовчому засіданні.

Прокурори на підготовчому засіданні просять суд призначити справу до розгляду по суті і продовжити запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Вони заявили, що підстав для закриття кримінального провадження немає, як немає підстав, на думку держобвинувачення, і для повернення обвинувального акта.

Тобто прокурори попросили суд призначити судовий розгляд за обвинуваченням К.Вишинського в Подільському райсуді у відкритому режимі.

Також держобвинувачення попросило суд про продовження арешту К.Вишинському на 60 днів без альтернативи застави.

Захист, у свою чергу, заявив клопотання про повернення обвинувального акта.

У засіданні оголошено невелику технічну перерву.

Нагадаємо, 15 травня 2018 року СБУ спільно з прокуратурою АР Крим розкрила діяльністьмережі підконтрольних РФ медіаструктур. Також було затримано керівника "РИА Новости-Украина" Кирила Вишинського.

Під час обшуку в нього були виявлені російські державні нагороди та паспорт громадянина РФ.

Проти Вишинського відкрито кримінальне провадження за статтею "Державна зрада"

17 травня Херсонський міський суд обрав запобіжний захід Вишинському у вигляді арешту на 2 місяці.

1 червня Вишинський під час засідання суду заявив, що виходить з українського громадянства і вважає себе громадянином РФ. 7 червня співробітники Служби безпеки України під час обшуку банківського сейфу К.Вишинського виявили понад $ 200 тис., пістолет "Браунінг 1906" і прямий трудовий договір між фігурантом справи і МІА "Россия Сегодня".

10 січня 2019 року досудове розслідування в кримінальному провадженні щодо Вишинського завершено. 8 лютого суд Херсона продовжив арешт Вишинського до 8 квітня.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики