Цензор.НЕТ

26.03.19 16:48

"Укрзалізниця" - єдина залізниця у світі, яка платить податок на землю, - президент асоціації "Власники вагонів" Криворучко

В Україні з 2019 року для "Укрзалізниці" перестала діяти пільгова ставка податку на користування земельними ділянками. В результаті держкомпанія стала єдиною залізницею у світі, яка платить податок на землю.

Про це на своїй сторінці Facebook заявив президент асоціації "Власники вагонів" Олександр Криворучко, пише Обозреватель.

"Жодна залізниця у світі не платить податок на землю. Та що там у світі ... Щоб далеко не ходити – балансоутримувачі автодоріг теж не платять податок на землю, адже вони перебувають у загальному користуванні. Чому тоді має платити "Укрзалізниця", – запитує Криворучко.

Зазначимо, в 2018 році Верховна Рада встановила для "Укрзалізниці" єдину ставку податку за користування земельними ділянками на рівні 0,25%. В результаті компанія заплатила 1,2 млрд грн. На цей рік пільгову ставку не продовжили. У зв'язку зі збільшенням коефіцієнта майже в чотири рази, в 2019 році "Укрзалізниця" буде змушена заплатити 4,2 млрд грн.

"Роком раніше вже були випадки, коли місцева влада самоврядування піднімала для "Укрзалізниці" ставку податку заднім числом. З огляду на те, що в користуванні держмонополіста перебуває 134 тис. га землі, а в межах одного населеного пункту УЗ в середньому використовує - 10-25 га землі , то підвищення навіть на один відсоток обходиться компанії в сотні тисяч гривень. Тобто, не виключено, що за підсумками року сума вийде ще більшою", – зазначив Криворучко.

Укрзалізниця - єдина залізниця у світі, яка платить податок на землю, - президент асоціації Власники вагонів Криворучко 01

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики