Цензор.НЕТ

26.03.19 19:30

У МЗС України заявили про невизнання суверенітету Ізраїлю над Голанськими висотами

Україна не визнає Голанські висоти територією Ізраїлю.

У МЗС України заявили про невизнання суверенітету Ізраїлю над Голанськими висотами

Як передає Цензор.НЕТ, це випливає з коментаря офіційного представника Міністерства закордонних справ України Катерини Зеленко, розміщеного 26 березня на сайті МЗС.

"Україна керується Статутом ООН і виконує рішення Ради безпеки ООН. Питання Голанських висот неодноразово розглядалося Радою Безпеки ООН, яка прийняла відповідні рішення, зокрема резолюції №242 від 1967 року, що №465 від 1980 року, №497 від 1981 року", - зазначила Зеленко.

Водночас Київ послідовно виступає "за досягнення всеосяжного мирного врегулювання на Близькому Сході з урахуванням законних інтересів безпеки Ізраїлю", наголошується в коментарі.

"Спрямовані проти Ізраїлю акти терору з боку руху ХАМАС, перш за все, ракетні обстріли ізраїльської території, які несуть смертельну небезпеку для цивільного населення, вважаємо абсолютно неприйнятними. Закликаємо як Ізраїль, так і Палестину до максимальної стриманості, щоб уникнути масштабного збройного конфлікту", - заявила офіційний представник.

У 1967 році в результаті Шестиденної війни з Єгиптом, Сирією, Йорданією, Іраком і Алжиром Ізраїль розбив переважаючі сили арабських держав і розширив свої території. Зокрема, у Сирії були захоплені Голанські висоти. Згодом їхню східну частину повернули під контроль Дамаску. У грудні 1981 року Кнесет прийняв резолюцію про поширення ізраїльської юрисдикції на захоплену частину висот.

ООН не визнала окупацію Ізраїлем Голанських висот. Щороку Генасамблея приймала резолюцію з її засудженням. У 2018 році США вперше проголосували проти резолюції Генасамблеї ООН (раніше американська делегація утримувалася).

21 березня 2019 року президент США Дональд Трамп закликав світ визнати суверенітет Ізраїлю над Голанськими висотами.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики