Цензор.НЕТ

27.03.19 00:13

Обвинувачений у корупції екс-нардеп Насіров написав доповідь як перемогти корупцію: "Урядових службовців корумпують депутати. Джерело корупції - Верховна Рада"

Кандидат у президенти, якого НАБУ звинувачує в корупції, Роман Насіров оприлюднив своє бачення кроків для перемоги над корупцією в Україні.

Обвинувачений у корупції екс-нардеп Насіров написав доповідь як перемогти корупцію: "Урядових службовців корумпують депутати. Джерело корупції - Верховна Рада"

Про це інформує Цензор.НЕТ із посиланням на сторінку Насірова в Фейсбук.

На думку Насірова, після Революції Гідності в Україні було зроблено набагато більше для боротьби з корупцією, ніж за всі попередні роки незалежності. Однак незважаючи на оновлену законодавчу базу і створення нових антикорупційних органів результатів немає, "замість реальної боротьби - піар, внутрішні чвари, боротьба не з корупцією, а боротьба між собою".

Для того щоб в Україні була досягнута перемога над корупцією, пише колишній глава ДФС, треба щоб Президент України взяв на себе такий політичний обов'язок очолити цю боротьбу з корупцією. "Тільки в цьому випадку можна сподіватися, що ми відчуємо реальний результат цієї роботи. Це, на мій погляд, головна і необхідна умова початку реальної боротьби з корупцією", - пише Насіров.

Також він пропонує "деякі практичні кроки" для перемоги над корупцією.

Перше - депутати Верховної Ради мають обиратися тільки на 2-3 роки, ввести заборону депутатам обиратися двічі поспіль.

"Головним джерелом корупції в Україні є Верховна Рада", - пише Насіров. За його розрахунками мандат народного депутата коштує від 1 до 5 млн доларів, при зарплаті депутата за 5 років не більше 200 тис. дол.

"Його головне завдання дорватися до влади, до бюджетних коштів, до впливу, а для цього потрібно пролобіювати призначення своєї людини до складу уряду, або державного службовця на будь-яку іншу високу державну посаду. Єдина умова тут одна - цей державний службовець повинен мати вплив або доступ до бюджетних коштів. А далі все пішло, як по накатаній доріжці.

Таким чином, депутати корумпують урядових службовців і відбувається те, що ми називаємо: я тобі - а ти мені. Тому я пропонуватиму негайно внести зміни до Конституції і встановити 5-10 річний перехідний період боротьби з корупцією", - пояснює колишній народний депутат.

У цей період має бути скасована депутатська недоторканність, скасовані вибори депутатів по мажоритарних округах, вибори проводити тільки за партійними списками.

"Заборона депутатам двічі поспіль отримувати мандат депутата - це реальний шлях знищення корупції на найвищому державному рівні", - упевнений Насіров.

Другий пункт плану - зміни до Кримінального кодексу і Конституції.

До Кримінального кодексу необхідно внести таке поняття як корупція і встановити жорстку відповідальність за вчинення такого злочину. У кримінальному процесуальному кодексі України встановити обов'язок суду розглянути справи про корупцію не пізніше 2 місяців з моменту надходження справи до суду.

Для державних службовців має бути введена в Конституції і законах презумпція корумпованості. Це означає, що на відміну від громадянина, який вважається невинним доки її вину не буде доведено в суді, державний службовець за найменшої підозри, зобов'язаний довести свою невинність. Тобто, державний службовець - зобов'язаний довести, що все, що він купив, було куплено на законних підставах.

Особу, яка дала хабар слід звільнити від кримінальної відповідальності.

Частину кримінальних злочинів про корупцію, там де розмір хабара, отриманого держслужбовцем є незначним, необхідно перевести в корупційні проступки. Розслідування цих корупційних проступків має бути максимально спрощеним, не більше 10 днів, після чого такий державний службовець має постати перед судом, який не пізніше 10 днів має винести рішення.

У разі встановлення факту кримінального проступку цю особу слід покарати. Обов'язковим додатковим покаранням має бути заборона цьому корупціонеру обіймати будь-які державні посади і повна конфіскація всього належного йому майна.

Кожний державний службовець зобов’язаний щорічно декларувати свої доходи і доходи своїх дорослих дітей. Ці декларації повинні бути належним чином перевірені. У разі виявлення з різних джерел доказів про недостовірно подані декларації або про факти невідповідності задекларованих доходів і реальними витратами, відносно такого державного службовця повинно бути негайно відкрито провадження у відповідному державному органі і не пізніше 10 днів ухвалено рішення. Необхідним елементом таких рішень, якщо вони не будуть підпадати під ознаки кримінальних проступків або кримінальних злочинів, повинно бути не тільки звільнення із займаної посади і припинення державної служби, а і конфіскація майна.

Щодо апеляційних і касаційних розглядів на вироки судів по корупційним злочинам і корупційним проступкам, то вони повинні бути завершені не пізніше 3 місяців з моменту винесення цих вироків, і шести місяців в касаційному порядку. Після завершення касаційного перегляду провадження у справі припиняється, ніхто не має права переглянути рішення касаційного суду.

Таким чином, для ефективної боротьби з корупцією буде невідкладно внесено пакет законодавчих змін, який буде передбачати внесення змін до конституції в частині зупинення дії деяких положень конституції, які унеможливлюють ефективну боротьбу з корупцією строком на 10 (десять) років. Після завершення цього десятирічного періоду необхідно буде прийняти рішення в залежності від наслідків боротьби з корупцією – або ще продовжити такий конституційний період, або його завершити, у разі наявності таких підстав.

"Я не розумію, як можна реально боротись з корупцією, якщо саме поняття "корупція" в Кримінальному кодексі України не є злочином", пише екс-глава фіскальної служби. На його думку усі чинні керівники антикорупційних органів зобов’язані подати у відставку "у зв’язку з їх неспроможністю забезпечити реальне очищення влади від корупціонерів".

У разі реалізації вищевикладених пропозицій, "вже через рік - рівень корупції знизиться майже в 2 рази", впевнений кандидат у президенти Насіров.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики