Цензор.НЕТ

26.03.19 20:47

Начальника детективів НАБУ Калужинського відсторонено від виконання обов'язків на час службового розслідування у справі "збройового скандалу", - Бутусов

Начальник детективів НАБУ Андрій Калужинський подав заяву про відсторонення себе від виконання обов'язків на період службового розслідування, у зв'язку з вивченням причетності НАБУ до приховування матеріалів розслідування щодо "Оптімумспецдеталь".

Начальника детективів НАБУ Калужинського відсторонено від виконання обов'язків на час службового розслідування у справі "збройового скандалу", - Бутусов

Про це написав у Фейсбуці головний редактор Цензор.НЕТ Юрій Бутусов.

Він зазначив: "У НАБУ тривають серйозні внутрішні конфлікти - визначають хто саме винен у тому, що записи з телефону Рогози були передані процесуальному керівнику Максиму Грищуку, і справу було поховано в архіві, а детективи НАБУ близько спілкуються з фігурантами справи і навіть виписують їм довідки.

Як відомо, в записах Рогози неодноразово згадується заступник директора НАБУ Гізо Углава, який підписав лист про виключення зі списку фіктивних скандальної фірми "Оптімумспецдеталь". Як повідомляють джерела "Цензор.Нет", Углава своєї відповідальності за корупційний скандал не бачить, і тому відмовився складати з себе повноваження на період розслідування.

Директор НАБУ Артем Ситник відсторонив від виконання обов'язків на період розслідування двох детективів із чотирьох, які були фігурантами листування з Рогозою. Але очевидно, що треба визначити відповідальних і серед керівництва НАБУ - серед тих, хто читав усі документи, але вирішив їх сховати від слідства.

Саме Андрій Калужинський розписався в отриманні документів військової прокуратури, компромату з листування Рогози, і, чому цим матеріалам не дали хід - питання, звичайно, до нього.

У зв'язку з гостротою обговорення цієї проблеми, Калужинський, треба віддати належне, подав заяву, і в даний момент не керує детективами.

Що об'єктивніше і суворіше саме НАБУ розбереться з цією проблемою - то вищим буде авторитет відомства. Таке очищення необхідне, в таких ситуаціях перевіряються принципи і робляться висновки.

Будемо сподіватися, що Державне бюро розслідувань не затягуватиме розслідування, і якість цього розслідування покаже нам реальні обставини події, і визначить винних.

На жаль, треба сказати, що участь НАБУ у справі "Оптімумспецдеталь" є результатом відсутності реального контролю за роботою НАБУ. Керівництво України три роки не призначає аудиторів НАБУ. І за відсутності контролю НАБУ може зазнавати різних впливів, які проконтролювати оперативно просто неможливо. Необхідна повноцінна робота аудиторів, щоб вони контролювали і коректували роботу".

Нагадаємо, 25 лютого команда "Bihus.info" опублікувала розслідування, в якому йдеться про схеми розкрадання в оборонному комплексі України. Фігурантом розслідування є син заступника секретаря РНБО Олега Гладковського.

Концерн "Укроборонпром" і заступник секретаря РНБО Олег Гладковський планують подавати до суду на авторів розслідування.

Президент Петро Порошенко призупинив повноваження першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського, а 4 березня - звільнив його з посади.

Генпрокурор Юрій Луценко заявив, що розслідування журналістів про розкрадання в оборонній сфері збіглося за часом із закінчення слідства ГПУ.

4 березня вийшла третя частина розслідування. За даними журналістів, схема Гладковського-Жукова принесла учасникам $300 тисяч на висотомірах для ремонту двох казахських АН-26 у 2016 році.

Президент Петро Порошенко заявив про проведення міжнародного аудиту в ДК "Укроборонпром".

7 березня Національне антикорупційне бюро України провело низку обшуків у фігурантів журналістського розслідування про корупцію в оборонно-промисловому комплексі країни, зокрема за місцем проживання колишнього першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського і його сина Ігоря.

9 березня "Національний корпус" і "Національні дружини" організували в центрі Києва акцію протесту проти корупції в "Укроборонпромі". Біля будівлі Адміністрації Президента мітинг переріс у сутички. Постраждало троє силовиків. Одного із них доставили у лікарню з хімічним опіком очей.

Пізніше представники "Національного корпусу" спробували прорватися до Президента Петра Порошенка, який виступав у центрі Черкас. За даними Нацполіції, унаслідок дій "Нацкорпусу" постраждали 22 поліцейські.

11 березня вийшла четверта частина розслідування "Bihus.info", в якій розповідається про те, що всі слідчі органи, які мають розслідувати розкрадання на оборонці, знали про нього. Журналісти стверджують, що в Генпрокуратурі, Військовій прокуратурі, Службі безпеки, ДФС і НАБУ неодноразово порушували кримінальні провадження, але закривали їх за хабарі.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики