Цензор.НЕТ

26.03.19 22:40

РФ не випустить військовополонених моряків до результатів президентських виборів в Україні, - адвокат Полозов

Російська Федерація використовує українських військовополонених моряків як "розмінну монету" для впливу на політичну ситуацію в Україні.

РФ не випустить військовополонених моряків до результатів президентських виборів в Україні, - адвокат Полозов

Про це заявив в ефірі телеканалу "Прямий" адвокат Микола Полозов, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ.

"Те, що їх продовжують утримувати і таким чином знущатись над ними, - це велика проблема. Я гадаю, що в середині квітня відбудеться суд, на якому їм будуть продовжувати термін утримання під вартою. Для мене абсолютно очевидно, що російська влада спеціально утримує цих моряків для того, щоб надалі використовувати їх як певну "розмінну монету" у спробах здійснити вплив на політичну ситуацію в Україні", - підкреслив адвокат.

Він також висловив думку, що для Кремля "ключовою точкою" є вибори до Верховної Ради України.

"Якщо в Раду увійдуть лояльні Кремлю сили - це дозволить зупинити реформи будь-якого президента", - зазначив адвокат.

Полозов також додав, що, на його думку, питання обміну українських політв'язнів на росіян "заморожено до результатів виборів Президента України".

Нагадаємо, 25 листопада ВМС ЗС України повідомили, що прикордонні кораблі Російської Федерації вчинили агресивні дії проти українських кораблів, які здійснювали плановий перехід із порту Одеси в порт Маріуполь Азовського моря. Зокрема, російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, внаслідок чого було пошкоджено головний двигун корабля, обшивку і леєрне огородження, а також втрачено рятувальний пліт. ВМС ЗСУ підкреслюють, що про намір здійснити перехід попереджали заздалегідь і діяли в рамках міжнародного права.

Водночас у ФСБ Росії заявляють, що три українські військові кораблі в Азовському морі "незаконно увійшли в територіальні води РФ і попрямували до Керченської протоки".

Унаслідок незаконних дій російських силовиків було захоплено три кораблі ВМС України і взято в полон 24 українських військовослужбовців. Підконтрольний РФ суд окупованого Сімферополя обрав запобіжним заходом для 24 моряків утримання під вартою до 25 січня 2019 року.

30 листопада моряків перевезли в Москву: 21 українця доставили в московський СІЗО "Лефортово", трьох поранених - у "Матроську тишу".

15 і 16 січня Лефортовський суд РФ ухвалив рішення про продовження на три місяці терміну арешту 24 полонених українських моряків. Таким чином, під арештом вони залишаться щонайменше до кінця квітня.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики