Цензор.НЕТ

26.03.19 22:12

Прикордонники стали пропускати ще менше росіян в країну, а кількість людей, які перетинають кордон, зменшилася, - Цигикал

Кількість непропусків росіян збільшена, а кількість людей на кордоні зменшується.

Як передає Цензор.НЕТ, про це в ефірі "Прямого" розповів голова Державної прикордонної служби Петро Цигикал.

Говорячи про те, як працює посилений режим, Цигикал зазначив: "Практично, будемо казати, збільшилася кількість тих людей, які хочуть перетнути державний кордон з якимись там порушеннями чи, наприклад, ті люди, які, можливо, причетні до незаконних збройних формувань, люди, які можуть провозити якісь незаконні речі, агітаційну якусь літературу. Десь на тому тижні ми затримали на "Шегинях" біля 90 кілограм різної агітаційної літератури. Це були гасла, значки одного з кандидатів.

І що стосується безпосередньо тих людей, які перетинають, можливо, з порушенням в документах, ми виводимо на другу лінію, де проводиться додаткове вивчення. Є ті люди, росіяни, які раніше відвідували Крим. Вони самі себе документують, тому що при відвідуванні Криму російська прикордонна служба ФСБ ставить відповідні відмітки в паспортних документах, де видно, що він, наприклад, вилетів з Москви, а прилетів в Сімферополь. І йде відмітка. Або знаходимо таких людей в інтернет-ресурсах, наприклад, де вони там хизуються фотографіями.

Він сказав, що є люди, які це відстежують: "Відповідно, так. Державна прикордонна служба – це правоохоронний орган спеціального призначення. Це дуже великий колектив оперативного блоку: це інформаційний блок, це аналітики, кримінальні аналітики, це розвідка, це контррозвідка, це підрозділи боротьби з тероризмом, це морська охорона, авіація. Ми таке маленьке Міністерство оборони разом зі Службою безпеки і розвідорганами. Будемо так казати".

"Все-таки, якщо брати сьогодні кількість непропусків громадян Російської Федерації, то ми бачимо, що це десь біля 2000 осіб. Це більше ніж торік на 25%. Хоча можна сказати, що якщо ще до 2014 року їхало, наприклад, щороку на день біля 5,5 тисяч людей, до 6 тисяч, то сьогодні 1000-1200 росіян, які перетинають державний кордон. Тобто кількість непропусків збільшена, а кількість людей зменшується. Менше сьогодні людей, які відвідують з позиції Росії Україну", - підкреслив він.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики