Цензор.НЕТ

28.03.19 09:46

Європарламент підтримав заборону одноразового пластику з 2021 року

Європарламент схвалив законопроект про заборону одноразових пластикових виробів, які можна замінити альтернативними. З Європи зникнуть пластиковий посуд, соломинки для напоїв та ватні палички.

Європарламент підтримав заборону одноразового пластику з 2021 року

Рішення підтримали 560 депутатів, проти проголосували 35, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на DW.

Оскільки текст законопроекту вже був узгоджений на переговорах між Європарламентом і представниками країн-членів у грудні 2018 року, очікують, що він буде швидко затверджений Європейською Радою. Заборона має набути чинності 2021 року.

Як заявив віце-голова Єврокомісії Франс Тіммерманс, Євросоюз не був найбільшим джерелом пластикового забруднення у світі, але цей захід може слугувати прикладом для інших країн.

"Країни Азії дуже зацікавлені в тому, що ми робимо. Латиноамериканські країни теж", - зазначив він.

Окрім заборони на ті одноразові пластикові вироби, які можна замінити альтернативними, ЄС також заохочуватиме країни-члени скоротити використання пластикових пакувальних матеріалів та запровадити жорсткіші правила щодо ярликів.

Очікується, що до 2029 року 90% пластикових пляшок збиратимуться для вторинної переробки, і вони будуть виготовлятися з використанням 25% вторинних матеріалів у 2025 році та 30% - у 2030 році.

За даними Єврокомісії, заборонені новими правилами одноразові вироби становлять 70% відходів, що потрапляють до океанів світу.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики