Цензор.НЕТ

28.03.19 13:03

Українські вибори означають для Європи не менше, ніж британський Brexit або "жовті жилети" у Франції, - The Independent

Захід мусить визнати, що українська політика є важливою грою. І він має брати участь у ній, оскільки може виграти лише один - Росія чи Європа.

Українські вибори означають для Європи не менше, ніж британський Brexit або "жовті жилети" у Франції, - The Independent

Про це йдеться в статті Владислава Іноземцева "Коли кружляють російські яструби, для Заходу було б розумним не залишати без уваги вибори в Україні" для британського видання The Independent, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на "Укрінформ".

Зазначається, що майбутні вибори - як президентські в березні і квітні, так і парламентські, заплановані на жовтень - можуть стати першими з 2010 року, які просигналізують, що Україна втрачає проєвропейський імпульс і може повернутися до свого роду "примирення" з Росією. І хоча немає відверто проросійських кандидатів, які можуть потрапити до другого туру виборів, і російська пропаганда офіційно заборонена в Україні, але Кремль робить ставку на різні тактики і може виграти.

"Зокрема, у цьому контексті є кілька питань, які ми маємо взяти до уваги: більше 48% українців висловлюють позитивне або переважно позитивне ставлення до Росії; питання відновлення контролю над Кримом посідає 16 місце у рейтингу основних занепокоєнь; а лідери ряду політичних партій відкрито закликають до "автономізації" східної України (маючи бізнес в Росії й навіть у Криму)", - йдеться в статті.

Також підкреслюється, що президент Путін відчайдушно прагне реваншу за "приниження" 2004 і 2014 років, але цього разу використовуються нові тактики.

"По-перше, Кремль тепер не стільки хоче нав'язати Україні власного маріонеткового президента, скільки прибрати від влади нинішнього, Петра Порошенка. Порошенко рішуче виступив проти російської агресії на сході своєї країни та зробив значний внесок у відродження української економіки.

Він також, і це слід особливо відзначити, просував питання допомоги України і санкцій проти Росії з боку західних урядів. Йому навіть вдалося відновити незалежність Православної Церкви України від російської", - йдеться в матеріалі.

Друга частина плану Москви, як зазначає автор, полягає в підтримці кандидатів другого ешелону і їхніх партій, сподіваючись, що вони проберуться в новий парламент і сформують більшість, яка стане опозицією Порошенка, якщо він залишиться президентом.

"Це перетворило б Україну на недієздатну державу, не спроможну вирішувати найважливіші питання, які перед нею стоять. Кремль хотів би, на мою думку, відновити "олігархічний" характер української політики. Кожен кандидат, який зараз закликає до "переговорів" із Москвою або вважає "поступки" Росії необхідною передумовою тривалого миру, підтримується промисловими і фінансовими магнатами, хоча за час правління Порошенка, вплив великого бізнесу на політичне життя значно зменшився", - йдеться в статті.

При цьому, Іноземцев стверджує, що багато другорядних кандидатів розглядають президентську кампанію лише як спосіб стати більш помітними на парламентських виборах.

"Третій елемент у стратегії Кремль вбачається у тому, що Москва продовжує підтримувати головних кандидатів від опозиції. У деяких випадках це робиться відкрито, як з Медведчуком, який є власником нафтових родовищ у Росії. Це дає йому гроші для підтримки своєї політичної діяльності в Україні. В інших випадках це відбувається більш приховано, коли Росія використовує технологію поширення фейкових новин і мобілізує "інтернет-ботів" на підтримку кандидатів, яким вона віддає перевагу", - зазначає автор статті, додаючи, що Москва робить все можливе, щоб дискредитувати нинішнього президента, постійно публікуючи фейкові новини про нього і його кампанії і зображуючи його як "маріонетку" в руках західних держав.

На думку автора, важливим фактором для всіх основних кандидатів від опозиції в ці дні є те, що тим чи іншим чином вони дали зрозуміти, що братимуть участь у переговорах з Володимиром Путіним, щоб укласти угоду з Росією про майбутнє східних українських територій, які зараз перебувають під контролем сепаратистів, підтримуваних Росією. І Тимошенко, і Зеленський дуже рішуче поставили це питання в центрі своїх політичних обіцянок. Що різко контрастує з намаганням Порошенка переконати своїх співвітчизників у тому, що він зможе повернути Донбас і Крим "зовсім скоро".

"Звичайно, легко поставити під сумнів, наскільки це є можливим, але я би припустив, що будь-які "мирні" переговори з Росією несуть ризик того, що український суверенітет опиниться під реальною загрозою. Москва буде наполягати на великих поступках, якщо Київ захоче повернути окуповані території. Ті, хто відкрито закликає до таких переговорів, здається, готові запропонувати їх Путіну, щоб той скористався перевагами", - робить висновок Іноземцев.

Він підкреслює, що Кремль намагається зупинити подальший рух до європеїзації України, діючи майже непомітно - використовуючи чесноти вільного і демократичного суспільства з метою повернути Україну до авторитарного й олігархічного минулого.

"Порошенко, можливо, не є найкращим президентом, якого мала або могла б мати його країна. Під його правлінням прогрес у боротьбі з корупцією значно сповільнився, і його справедливо критикують за численні втрачені можливості.

Проте Захід повинен визнати, що українська політика є важливою грою. І вони повинні брати участь у ній, тому що можуть виграти або Росія, або Європа (але, напевно, не обидві).

Якщо проєвропейські голоси в Україні в кінцевому підсумку затихнуть, а російські імперські прагнення відродяться, Європа постане перед набагато більшими викликами, ніж можуть створити Брекзіт або "жовті жилети"", - резюмує автор.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики