Цензор.НЕТ

28.03.19 17:46

Основні кейси підкупу виборців стосуються кандидатів Порошенка і Тимошенко, - Аваков. ФОТО

Принципова позиція МВС щодо нейтралітету до всіх кандидатів у президенти України, незалежно від їхньої провладності чи опозиційності - незвична для українських реальностей та викликає певну знервованість у кандидатів.

мвд,аваков

Про це сьогодні, 28 березня, розповів міністр внутрішніх справ Арсен Аваков представникам Національного Демократичного Інституту та Світового Конгресу Українців, місія яких на виборах в Україні - 2-га за масштабами після ОБСЄ. Вони заявили участь 296 короткострокових спостерігачів, повідомили Цензор.НЕТ у Департаменті комунікацій МВС.

Міністр внутрішніх справ розповів міжнародним партнерам про те, що на теперішній час неможливо приховати ні одне правопорушення, пов’язане з виборчим процесом та продемонстрував американським спостерігачам Інформаційно-аналітичну систему "Вибори-2019".

"У МВС функціонує електронна система моніторингу, куди вносяться абсолютно всі порушення, пов’язані з виборами. У онлайн доступі кожен громадянин може відстежити їхню реєстрацію та статус розслідування. Також можна слідкувати за динамікою правопорушень у будь-якому населеному пункті України. Така система дозволяє нам бути впевненими, що жодне правопорушення не може залишитися без уваги, незалежно від того, що хтось хоче на це вплинути. При цьому, жоден поліцейський не має можливості приховати будь-яку справу", - сказав міністр.

Також Арсен Аваков розповів, що з початку виборчої кампанії поліція зареєструвала 4294 звернення, пов'язане з виборами. По кожному проводяться перевірки. Загалом відкрито 299 кримінальних проваджень і складено 633 адміністративні протоколи.

"Тільки за минулу добу, 27 березня, зареєстровано 160 таких звернень громадян. Відкрито 7 кримінальних проваджень. Складено 7 адмінпротоколів. Кожен день закінчується та чи інша перевірка. Деякі кримінальні провадження закриваються тому, що інформація не підтвердилася", - зазначив міністр внутрішніх справ.

Міністр наголосив на неухильній реєстрації та розслідуванні поліцією найважливіших кримінальних справ - щодо підкупу голосів виборців.

"Це левова частка кримінальних проваджень, найважливіша. За час усього моніторингу вони стосується всього 4-х кандидатів на пост Президента України - Порошенка, Тимошенко, Тарути та Гриценка. Стосовно Гриценка була проведена повна перевірка - факти не підтвердилися та кримінальні справи закрили. Стосовно Тарути - був встановлений факт в одному з округів у місті Одеса. Зараз триває розслідування кримінального провадження і, швидше за все, там буде звинувачення. Факт цікавий тим, що пан Тарута сам прийшов в міністерство та просив розслідувати цей факт до кінця. Він був обурений тим, що його активіст скоїв такого роду правопорушення", - розповів очільник МВС.

При цьому Арсен Аваков наголосив, що основні кейси підкупу виборців стосуються кандидатів на пост Президента України Порошенка та Тимошенко.

"Співвідношення кримінальних проваджень розпочатих за повідомленнями про факти підкупу виборців таке: близько 60% стосуються кандидата Порошенка і 40 % - Тимошенко. Найбільший ризик має система "сітки" кандидата від влади. Вона, за зверненнями заявників, поширена по всій країні. Нас "завалили" величезною кількістю доказів, зокрема, фото та відео, як дрібних порушень, так і суттєвих. Більшість справ тривалі у розслідуванні та, швидше за все, будуть завершені вже після виборів", - сказав він.

Також міністр внутрішніх справ висловив занепокоєння стосовно можливої дестабілізації ситуації після оголошення результатів виборів.

"Якщо припустити, що розрив між кандидатами буде 1,5 - 2 %, що скоріше за все і буде, то в кращих "традиціях" українського суспільства, вони дістануть всі ці факти і будуть ними апелювати до суспільства. І це проблема тому, що можуть через це відбуватися вуличні безконтрольні акції. У цьому проблема, а не в Національних дружинах. Це мене по-справжньому турбує. Я бачу в цьому можливу подальшу дестабілізацію. Я зустрічався з кожним із ключових кандидатів - з Порошенко, Тимошенко, Зеленським і Гриценко щодо того, що у кожного з них є шанси і що не потрібно переходити межу, аби уникнути дестабілізації в країні", - розповів Арсен Аваков.

Щодо порушень: 1175 з них стосується "Солідарності" та Порошенка, 637 - "Батьківщини" і Тимошенко, 425 – "Самопомочі", "Громадської позиції" Садового та Гриценка, які об’єдналися та 204 порушення – Ляшка.

Найбільша активність порушень у Києві та Київській області – 586 звернень і в Дніпропетровській області – 416. По типу порушень: підкуп виборців - 69, хуліганство, пов’язане з перешкоджанням виборчого процесу – 56, перешкоджання здійсненню виборчого права – 29 і т. д.

Колишній посол США в Україні (2006-2009), віце-президент з питань Близького сходу та Африки Інституту миру (США) Вільям Тейлор висловив підтримку МВС та всіх демократичних ініціатив, які відбуваються в Україні.

"Україна - надійний партнер для США. Очікуємо, що вибори Президента пройдуть чесно та безпечно для громадян", - сказав Вільям Тейлор.

Основні кейси підкупу виборців стосуються кандидатів Порошенка і Тимошенко, - Аваков 01

Основні кейси підкупу виборців стосуються кандидатів Порошенка і Тимошенко, - Аваков 02
Основні кейси підкупу виборців стосуються кандидатів Порошенка і Тимошенко, - Аваков 03
Основні кейси підкупу виборців стосуються кандидатів Порошенка і Тимошенко, - Аваков 04

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики