Цензор.НЕТ

28.03.19 19:40

Прокурор Кулик незаконно виписав підозри найближчому оточенню Порошенка - Ложкіну, Гонтаревій, Філатову у справі про афери Курченка

Ситуація, коли під час "справи Курченка" прокурор Костянтин Кулик, який не є керівником розслідування, вручив підозри екс-главі АП Борису Ложкіну і екс-главі НБУ Вікторії Гонтаревій, показує, що в ГПУ існують великі кадрові проблеми.

Прокурор Кулик незаконно виписав підозри найближчому оточенню Порошенка - Ложкіну, Гонтаревій, Філатову у справі про афери Курченка

Про це в Фейсбуці написав головний редактор Цензор.НЕТ Юрій Бутусов.

Він зазначив: "Головний скандал дня! Прокурор Кулик виніс підозри близьким Порошенкові заступнику голови АП Філатову і екс-главі АП Ложкіну, і Гонтаревій, яка забрала "Приват". Безсумнівно, що зробив це Кулик за домовленістю з Коломойським, який судиться з Нацбанком через те, що вивів за кордон мільярди рефінансування.

Заступник начальника департаменту міжнародно-правового співробітництва Костянтин Кулик - колишній військовий прокурор АТО, сьогодні виніс підозру про причетність до розкрадання коштів "Брокбізнесбанку" проти екс-глави АП Бориса Ложкіна, заступника голови АП Олексія Філатова, фінансиста Костянтина Стеценка і екс-глави Нацбанку Гонтаревої! Насправді, зробив це Кулик незаконно. Він не є керівником розслідування, за словами керівництва ГПУ, а фігуранти підозри не були запрошені в ГПУ, це порушення статті 42 КПК, тобто підозра не стала юридичним фактом і не набрала сили. Це папір, оформлений високопосадовцем ГПУ.

13-17 березня Костянтин Кулик відбув із сім'єю в Ізраїль, повідомивши керівництву ГПУ, що причина візиту - лікування дочки. За даними джерел Цензор.НЕТ в ГПУ, Кулик зустрічався з олігархом Ігорем Коломойським, що проживає в Ізраїлі.

Коломойський заперечує навіть факт знайомства з Куликом.

Справа проти Стеценка і Гонтаревої насправді стосується і самого "Привату".

Але хто б не домовлявся з Куликом, - результат очевидний.

Коломойський руками Кулика завдав інформаційного удару по Порошенку перед першим туром виборів, і вкотре намагається дискредитувати таким чином екс-главу Нацбанку Гонтареву. Це має велике значення для Коломойського в рамках великої юридичної війни довкола "Привату". Як відомо, в даний час ГПУ і адміністрація націоналізованого "Привату" веде тяжби в Європі щодо повернення виведених Коломойським із "Привату" активів і рефінансування.

Але змішувати це не можна. Коломойський - герой 2014-го року, але аж ніяк не герой виведення рефінансування з "Привату", і в цьому питанні Україні необхідне об'єктивне судове розслідування і повернення коштів.

Така замовна операція Кулика показує, що кадрові проблеми в ГПУ колосальні і просто ганебно, що офіційні папери співробітник такого рангу оформляє просто тому, що його "попросили". Фальсифікація документів ГПУ неприпустима, якою б гострою не була політична війна. Якщо хотів публічності - міг вийти на прес-конференцію і все розповісти, якщо є що розповісти. Сподіваюся, Кулик відповість за це за законом.

Апдейт: щойно подзвонив Ігор Коломойський і сказав: "Я справді був в Ізраїлі 13-17 березня, проте жодних зустрічей із прокурором Куликом у мене не було. Я взагалі не знайомий з цією людиною, і не перетинався з ним ніяк. Все, що він робить - це його особиста ініціатива".

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики