Цензор.НЕТ

28.03.19 23:48

Окупанти заарештували всіх затриманих раніше кримських татар

Київський районний "суд" Сімферополя в окупованому Криму заарештував всіх затриманих під час обшуків кримських татар до 15 травня.

Як передає Цензор.НЕТ, про це в Фейсбуці повідомила група "Кримський процес".

В інформації зазначається: "Всім Кримськотатарським активістам, затриманим після вчорашніх обшуків у Криму у справі Хізб ут-Тахрір, винесли запобіжний захід у вигляді утримання під вартою до 15 травня.

27 і 28 березня, Київський районний суд Сімферополя в закритому режимі обрав запобіжний захід всім 23 затриманим Кримськотатарським активістам. Всі судові засідання проходили в закритому режимі. Рішення суду щодо всіх фігурантів були ідентичні: Обрати запобіжний захід у вигляді взяття під варту до 15 травня 2019 року.

Нагадаємо, вчора під час проведення наймасовіших обшуків у Криму було затримано 20 осіб. Ще трьох (Ремзі Бекірова, Османа Аріфмеметова і Владлена Абдулкадирова), яких вчора не було вдома, за місцем проведення обшуку, затримали сьогодні в місті Ростов-на-Дону і доставили до Сімферополя. На даний момент невідоме місце перебування Едема Яячікова, який також був відсутній у своєму будинку під час проведення обшуку.

Багато з арештованих є активістами правозахисного руху "Кримська солідарність".

Затримані і взяті під варту: Шабан Умеров, Рустем Сейтхалілов, Риза Ізета, Фарід Базаров, Джеміль Гафаров, Сейран Муртаза, Алім Карімов, Тофік Абдулгазієв, Білял Адилов, Меджіт Абдурахманов, Рустем Шейхалієв, Сейтвелієв Сейтабдієв, Яшар Муедінов, Ізет Абдулаєв, Асан Янік, Енвер Аметов, Руслан Сулейманов, Аким Бекіров, Ерфан Осман, Сервет Газієв, Ремзі Бекіров, Осман Аріфмеметов і Владлен Абдулкадиров. Місце перебування Едема Яячікова, який був відсутній вдома під час обшуку, досі невідоме, його дружина Сусанна Яячікова подала заяву в поліцію про викрадення.

Ремзі Бекіров, Шабан Умеров, Риза Ізета, Фарід Базаров і Руслан Сулейманов обвинувачуються за частиною 1 статті 205.5 КК РФ (організація діяльності Хізб ут-Тахрір), решта 20 осіб, включно зі зниклим Едемом Яячіковим, звинувачуються за 1 частини статті 205.5 (участь в організації Хізб ут-Тахрір)".

Нагадаємо, співробітники ФСБ, МВС Росії та Росгвардії 27 березня провели у Криму обшуки в будинках кримськотатарських активістів, зокрема активістів громадського об'єднання "Кримська солідарність". За інформацією активістів, затримано 20 осіб. Ще чотирьох розшукують російські силовики.

Також під час обшуку в мікрорайоні Кам'янка Сімферополя були затримані двоє з тих, хто прийшов підтримати своїх співвітчизників, - Ескендер Мамутов та Еміль Зіядінов. Суд у Сімферополі оштрафував Зіядінова на 500 рублів за "непокору поліції". А Мамутова заарештували на 5 діб.

28 березня стало відомо, що російські силовики в Ростові-на-Дону затримали ще трьох кримськотатарських активістів, у яких вчора пройшли обшуки.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики