Цензор.НЕТ

29.03.19 10:53

Місцеві органи кошти від екоподатку витрачають хаотично, без будь-якої стратегії, - ЗМІ

Екологічний податок, який сплачують великі підприємства, обчислюється мільярдами гривень, але водночас він є неефективним для підтримки екології, в зв'язку з тим, що ці кошти найчастіше спрямовуються не на екологічні проекти, а на інші цілі.

Про це повідомляє у своєму матеріалі видання Обозреватель.

Так, за словами голови "Асоціації підприємств у сфері поводження з небезпечними відходами" Кирила Косоурова, гроші "розмиваються", йдуть не на прямі екологічні проекти, а на ремонт каналізацій або інші комунальні об'єкти.

"Ремонтувати каналізації - це, звичайно, добре, але це мають робити місцеві бюджети. На рівні держави гроші йдуть не завжди за призначенням. Їх можуть перекинути на покриття пенсій, постачання армії і так далі. До того ж, у нас в країні не так багато екопроект, з фахівцями також проблема, тому цим питанням не особливо цікавляться. Тим більше, на скільки пам'ятаю, за 2017 року місцеві бюджети істотну частину грошей просто не використовували", - пояснює Кирило Косоуров.

Як зазначає видання, наприклад, Донецька ОДА активно освоює гроші від екоподатку, не маючи навіть у своєму штаті необхідних фахівців. Тільки за період з 2016 по 2018 року місцевий департамент використовував на екологію понад 360 мільйонів гривень.

"Окремо проводились роботи з реконструкції очисних споруд деяких міст Донецької області, які відбувалися за механізмом надання субвенцій місцевим органам влади. Щодо низки реконструкцій відкриті кримінальні провадження у розтраті бюджетних коштів (Бахмут, Костянтинівка)", - пише видання.

При цьому, як запевняють в ЗМІ, місцеві органи продумали схеми з освоєння грошей під різні проекти. Кошти витрачаються хаотично, без будь-якої продуманої стратегії.

Також вказується, що в багатьох країнах світу екоподаток є дієвим способом підтримки екології.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики