Поліція відкрила 18 проваджень через порушення виборчого законодавства на Харківщині

609 2
Поліція відкрила 18 проваджень через порушення виборчого законодавства на Харківщині

Від початку виборчої кампанії до поліції надійшло 153 повідомлення про порушення виборчого законодавства в Харківській області. Відкрито 18 проваджень.

Як повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на поліцію, за минулу добу поліція відкрила 3 ​​кримінальні провадження у зв'язку з порушеннями закону "Про вибори президента України" в області.

Зазначається, що два кримінальні провадження відкрито за ч.1 ст.125 (умисне легке тілесне ушкодження) КК України за фактом побиття двох волонтерів (32 та 28 років) від кандидата у президенти України.

Також слідчим Холодногірського відділу поліції відкрито кримінальне провадження за ч.1 ст.296 (хуліганство) КК України за фактом пошкодження білборду з передвиборчою агітацією на вул. Полтавський шлях.

Загалом від початку виборчої кампанії до поліції надійшло 153 повідомлення про порушення виборчого законодавства на території Харківської області.

Було відкрито 18 кримінальних проваджень. Серед них п'ять відкрито за статтею про "підкуп виборця", чотири - за статтею про "хуліганство", два провадження - за статтею про "службову підробку" та "умисне легке тілесне ушкодження".

Крім того, по одному провадженню відкрито за ст.157 (перешкоджання здійсненню виборчого права, роботі виборчої комісії чи діяльності офіційного спостерігача), ст.185 (крадіжка), ст.186 (грабіж), ст.194 (умисне знищення або пошкодження майна) та ст.357 (викрадення, привласнення, вимагання документів, штампів, печаток, заволодіння ними шляхом шахрайства або зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України.

Також складено два адміністративні протоколи. За 92 заявами під час проведення перевірки інформація про порушення законодавства не підтвердилася. За іншими матеріалами тривають перевірки.