Цензор.НЕТ

29.03.19 15:31

Компанії Ахметова з 2014 року купили активів на 22 млрд грн

Із 2014 року компанії українського бізнесмена Ріната Ахметова придбали активів на суму приблизно 22 млрд грн. Загалом агентство Bloomberg оцінює статки Ахметова в $6,23 млрд.

Компанії Ахметова з 2014 року купили активів на 22 млрд грн

Про це написав журналіст Іван Верстюк у статті для нового номера журналу НВ, передає Цензор.НЕТ.

"У віртуальній скарбничці колишнього донецького мільярдера з'явилися нові обленерго, шахти, сонячні електростанції, металургійні заводи, хімічне виробництво. І якщо станом на 1 травня 2016-го міжнародне агентство Bloomberg оцінювало статки Ахметова в $4,26 млрд, то зараз вони становлять уже $6,23 млрд", - йдеться в матеріалі.

Зазначається, що структури Ахметова, зокрема, почали розширювати свою частку ще й на ринку дистрибуції електроенергії. На початку січня цього року ДТЕК купив 94% акцій Київобленерго і 68% акцій Одесаобленерго у російської компанії VS Energy. За підрахунками Андрія Геруса, голови Асоціації споживачів енергетики, угоди коштували мільярдерові приблизно $250 млн.

Ще раніше, в серпні 2017-го, ДТЕК скупив міноритарні частки в п'яти збутових компаніях - Дніпробленерго, Дніпроенерго, Київенерго, Донецькобленерго та Західенерго, наростивши свою частку в них до 100%. У цих угодах тільки акції Дніпрообленерго були куплені за ринковою ціною, інші - суттєво дешевше за ринкову, каже Герус. Після всіх цих операцій ДТЕК контролюватиме 57% передачі та збуту електроенергії в країні.

Крім цього, за даними Concorde Capital, який об'єднує активи Ахметова в гірничо-металургійному секторі холдинг Метінвест, у серпні 2018-го Метінвест придбав за $421 млн контрольний пакет у Шахтоуправління Покровське - найбільшому виробнику коксівного вугілля в країні. Причому спочатку борги цього підприємства скупила інвесткомпанія ICU, а потім Покровське перейшло до Метінвесту. У прес-службі Ахметова зазначають, що Метінвест купив лише 24,99% акцій Шахтоуправління Покровське та Свято-Варваринської збагачувальної фабрики за $190 млн.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики