Цензор.НЕТ

29.03.19 17:18

ФСБ вирішила перевірити дієздатність артилерійських установок захоплених українських катерів "Нікополь" і "Бердянськ", - Полозов

Слідче управління ФСБ призначило технічну експертизу захоплених українських броньованих катерів "Нікополь" і "Бердянськ".

ФСБ вирішила перевірити дієздатність артилерійських установок захоплених українських катерів "Нікополь" і "Бердянськ", - Полозов

Про це на своїй сторінці в Фейсбуці написав координатор групи адвокатів військовополонених українських моряків Микола Полозов, передає Цензор.НЕТ.

"Слідство ФСБ призначило нову експертизу у справі військовополонених українських моряків. Тепер слідство має намір перевірити дієздатність артилерійських установок МБАК "Нікополь" і МБАК "Бердянськ", - розповів він.

"У четвер і п'ятницю продовжилися слідчі дії щодо військовополонених українських моряків. За ці два дні слідчі зробили ознайомлення адвокатів і військовополонених моряків: Володимир Терещенко, Сергій Цибізов, Андрій Оприско з постановами про призначення нової технічної експертизи. Цього разу СУ ФСБ вирішило перевірити працездатність артилерійських установок МБАК "Нікополь" і МБАК "Бердянськ". У ході слідчих дій адвокати заявили клопотання про долучення доповіді УВКПЛ ООН, в якій захоплені моряки визнаються наділеними статусом військовополонених. У найближчі два тижні з постановами про призначення технічної експертизи будуть ознайомлені всі 24 військовополонені українські моряки і їхні адвокати", - додав Полозов.

ФСБ вирішила перевірити дієздатність артилерійських установок захоплених українських катерів Нікополь і Бердянськ, - Полозов 01

Нагадаємо, 25 листопада ВМС ЗС України повідомили, що прикордонні кораблі Російської Федерації вчинили агресивні дії проти українських кораблів, які здійснювали плановий перехід із порту Одеси в порт Маріуполь Азовського моря. Зокрема, російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, внаслідок чого було пошкоджено головний двигун корабля, обшивку і леєрне огородження, а також втрачено рятувальний пліт. ВМС ЗСУ підкреслюють, що про намір здійснити перехід попереджали заздалегідь і діяли в рамках міжнародного права.

Водночас у ФСБ Росії заявляють, що три українські військові кораблі в Азовському морі "незаконно увійшли в територіальні води РФ і попрямували до Керченської протоки".

Унаслідок незаконних дій російських силовиків було захоплено три кораблі ВМС України і взято в полон 24 українських військовослужбовців. Підконтрольний РФ суд окупованого Сімферополя обрав запобіжним заходом для 24 моряків утримання під вартою до 25 січня 2019 року.

30 листопада моряків перевезли в Москву: 21 українця доставили в московський СІЗО "Лефортово", трьох поранених - у "Матроську тишу".

15 і 16 січня Лефортовський суд РФ ухвалив рішення про продовження на три місяці терміну арешту 24 полонених українських моряків. Таким чином, під арештом вони залишаться щонайменше до кінця квітня.

Першим чотирьом морякам відхилили апеляції на це рішення 7 лютого, другій "четвірці" - 12 лютого, третій і четвертій "четвірці" - 13 лютого, шостий "четвірці" - 20 лютого. Розгляд апеляцій п'ятої "четвірки" перенесли на 27 березня і також відхилили. Справа була знята з розгляду через неналежними чином підготовлений переклад процесуальних документів  українською мовою.

11 березня адвокат Микола Полозов заявив, що ФСБ направила на психолого-психіатричну експертизу вже 11 українських моряків. Посольство США в Україні заявило, що Російська Федерація мусить негайно звільнити всіх українських моряків і політв'язнів, а не проводити щодо них психіатричні експертизи, порушуючи їхні права.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики