Цензор.НЕТ

29.03.19 18:30

Парламент Великої Британії втретє відкинув угоду про Brexit, вихід країни з ЄС зайшов у глухий кут

Після того, як британські парламенти втретє не підтримали угоду про вихід Королівства з Євросоюзу, Велика Британія може вийти з ЄС "жорстким" чином, без угоди, 12 квітня.

Парламент Великої Британії втретє відкинув угоду про Brexit, вихід країни з ЄС зайшов у глухий кут

За угоду про Brexit висловилися 286 депутатів Палати громад, проти - 344. Про це Цензор.НЕТ повідомляє з посиланням на "Бі-бі-сі".

"Ми знову не змогли проголосувати за організований вихід з Європейського союзу", - сказала після голосування прем'єр-міністр Тереза ​​Мей.

"За замовчуванням Велика Британія має вийти з ЄС 12 квітня - лише через 14 днів. Будь-який подальший шлях майже напевно спричинить за собою необхідність участі Британії в європейських парламентських виборах", - додала глава уряду.

Якби угода була схвалена парламентом, Британія залишила б ЄС 22 травня - такими були умови відстрочки, яку лідери країн Євросоюзу дали британцям на саміті 21-22 березня.

Тепер британські політики мають до 12 квітня визначитися, коли і яким чином вони хочуть вивести країну з Євросоюзу, і чи хочуть взагалі.

Якщо вони цього не зроблять, то стандартно 12 квітня країна "випаде" з ЄС без врегульованих відносин. На думку багатьох політиків, експертів і бізнесменів, це буде якщо не катастрофою, то серйозним потрясінням для економіки Британії і відчутним ударом по економіці Євросоюзу.

Голова Європейської ради Дональд Туск відразу після голосування оголосив, що скликає екстрений саміт ЄС.

"З огляду на те, що Палата громад відхилила угоду про вихід, я вирішив скликати Європейську раду 10 квітня", - написав Туск у "Твіттері".

Парламент Великої Британії планує продовжити пошуки прийнятного для більшості варіанту Brexit у понеділок - за задумом автора цієї ініціативи, депутата сера Олівера Летвіна, далі парламентарі відберуть імовірно два або три найменш непопулярні варіанти і голосуватимуть вже тільки щодо них.

Летвін і багато інших депутатів сподіваються, що такі пошуки компромісу допоможуть, за висловом сера Олівера, "кристалізації більшості".

Навіть якщо парламент знайде спільне рішення, воно не матиме сили закону або наказу уряду. Але Летвін сподівається, що уряд усвідомлює необхідність прийняти саме той варіант Brexit, за який - більшість депутатів.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики