Цензор.НЕТ

29.03.19 22:20

З першої п'ятірки кандидатів на дебати каналу "Суспільне ТБ" прийшов тільки Гриценко. Решта не з'явилися, вчинивши некоректно стосовно виборців, - Бутусов

На дебати між кандидатами у президенти на "Громадському ТБ" з'явився тільки Анатолій Гриценко. Петро Порошенко не прийшов, не пояснивши причини, Володимир Зеленський проводить концерт у Броварах, а Юлія Тимошенко, не побачивши основних кандидатів, пішла зі студії.

З першої п'ятірки кандидатів на дебати каналу "Суспільне ТБ" прийшов тільки Гриценко. Решта не з'явилися, вчинивши некоректно стосовно виборців, - Бутусов

Про це написав у Фейсбуці головний редактор Цензор.НЕТ Юрій Бутусов.

Він зазначив: "Серед кандидатів першої п'ятірки рейтингу взяв участь у дебатах тільки один - Анатолій Гриценко. Решта кандидатів проявили вражаючу неповагу до громадян України, адже організатор дебатів - Суспільне телебачення - фінансується українськими платниками податків з державного бюджету спеціально з метою забезпечити прозорість і об'єктивність суспільно-політичних процесів.

За проект Суспільного телебачення проголосувала Верховна Рада, Кабмін прийняв рішення, а всі громадяни України заплатили гроші. І ось такий результат - всім цим Володимир Зеленський, Петро Порошенко, Юрій Бойко і Юлія Тимошенко знехтували. Навіщо тоді говорити про Суспільне, якщо не приходити на нього?

Але дозвольте, раз ми зараз обираємо Верховного Головнокомандувача, то хіба може кандидат на цей пост боятися відкрито не зрежисованих дебатів, хіба може кандидат боятися дискусії в прямому ефірі? Адже це не битва, це всього лише обов'язок відповідати на звичайні запитання.

Гриценко один не злякався, і мені здається, це був хороший для нього ефір, він зробив те, що мав, проявив характер, і так само могли отримати позитивні оцінки й інші. Решта кандидатів у Головнокомандувачі злякалися. Зеленський зайнятий концертом у Броварах. Чинний президент Порошенко навіть не зволив пояснити свою відсутність. Тимошенко вирішила, що раз жоден опонент не з'явився, то дискутувати з не лояльними експертами це теж не "комільфо". Про Бойка навіть не говоримо, там і так не було на що сподіватись.

Відмова взяти участь у програмі Суспільного телебачення - це дуже некоректно стосовно виборців. Мені здається, нам потрібен закон про обов'язкові дебати на Суспільному ТБ перед виборами, і президентськими і парламентськими. Кандидати в президенти і перші п'ятірки в партійних списках мають говорити і дискутувати один із одним і з експертами.

І що важливо - підбір експертів Суспільне ТБ зробило дуже лояльно для чинного президента. Сподіваюся, що це у колег абсолютно випадково сталося.

Але так не можна на майбутнє робити. Делегувати незалежних експертів, які не є членами партій і списків, мають, на мій погляд, для об'єктивності і не заангажованості самі кандидати, публічно. Але на ефіри кандидатів мають направлятися команди експертів, що підбираються опонентами кандидатів. Це буде коректно, щоб був баланс критичних запитань і кожному діставалося по-своєму. Такий підхід був би більш професійним, і підвищив би інтерес і резонанс до дебатів у медіа. Підбір ведучих, мені здається, був цілком вдалий, Мирослава і Павло прекрасно модерують, сподіваюся, обов'язкові дебати узаконять і на парламентських виборах ми побачимо дебати, і ховатися від виборців кандидатам буде соромно".

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики