Цензор.НЕТ

30.03.19 23:41

Яких кандидатів підтримали телеканали олігархів Ахметова, Медведчука, Пінчука та Коломойського, - моніторинг. ІНФОГРАФІКА

Друга частина моніторингу проводилася з 4 лютого до 17 березня 2019 року коаліцією громадських організацій, до якої входять Комісія з журналістської етики, "Платформа прав людини", Український інститут медіа і комунікації і StopFake.

Згідно зі звітом, інформує Цензор.НЕТ, телеканал "Інтер" у новинах про політику та вибори продовжував висвітлювати діяльність партії "Опозиційна платформа - За життя" (переважно висвітлювалася діяльність її кандидата Юрія Бойка, а також візити в регіони інших членів партії). Другим найбільш вивітлюваним кандидатом став Петро Порошенко, за ним - Юлія Тимошенко, Сергій Каплін, Олег Ляшко та Володимир Зеленський. Висвітлення перших п'яти кандидатів було переважно позитивним, а вивітлення Володимира Зеленського було здебільшого нейтральним. У новинах "Інтера" було багато сюжетів про деяких кандидатів у президенти з ознаками замовності, зокрема про Юлію Тимошенко, Юрія Бойка, Петра Порошенка, Сергія Капліна, Олега Ляшка.

Яких кандидатів підтримали телеканали олігархів Ахметова, Медведчука, Пінчука та Коломойського, - моніторинг 01

Порівняно з іншими кандидатами Юлія Тимошенко отримала найбільше ефірного часу на телеканалі ICTV. Другим найбільш висвітлюваним кандидатом був Петро Порошенко, якого висвітлювали в нейтральній і позитивній тональності. Іншими кандидатами, які отримали значне висвітлення, були Олександр Вілкул та Анатолій Гриценко. Обидва висвітлювалися в позитивній або нейтральній тональності.

Яких кандидатів підтримали телеканали олігархів Ахметова, Медведчука, Пінчука та Коломойського, - моніторинг 02

У період із 4 лютого до 17 березня "Прямий" приділив до 81% часу новин про вибори і політику (в прайм-тайм) висвітленню Петра Порошенка. Висвітлення було переважно позитивним і нейтральним із фокусом на діяльності Петра Порошенка в рамках його передвиборчої кампанії. Другим кандидатом, який отримав найбільше висвітлення, був Сергій Каплін, а третім - Юлія Тимошенко. Тональність висвітлення Сергія Капліна була переважно нейтральною і позитивною, висвітлення Юлії Тимошенко було негативним. Володимира Зеленського було повністю проігноровано.

Яких кандидатів підтримали телеканали олігархів Ахметова, Медведчука, Пінчука та Коломойського, - моніторинг 03

"5 канал" також зосереджувався в новинах (у прайм-тайм) переважно на висвітленні Петра Порошенка. 47% висвітлення Петра Порошенка було позитивним і 46% - нейтральним. Він отримав висвітлення переважно як президент. Юлія Тимошенко отримала лише невеликий відсоток висвітлення (приблизно всемеро менше, ніж Петро Порошенко), і тональність її висвітлення була нейтральною і негативною. Цікаво зауважити, що третім найбільш висвітлюваним кандидатом був Юрій Тимошенко, який не належить до лідерів перегонів згідно з опитуваннями громадської думки. Водночас Володимир Зеленський не входить у 10 найвисвітлюваніших кандидатів.

Яких кандидатів підтримали телеканали олігархів Ахметова, Медведчука, Пінчука та Коломойського, - моніторинг 04

Під час першого моніторингового періоду симпатії телеканалу "1+1" були спрямовані на користь Володимира Зеленського. Цей тренд було продовжено і під час другого періоду, але на відміну від першого періоду, коли Володимир Зеленський був найвисвітлюванішим кандидатом, під час другого періоду таким був Петро Порошенко. Втім, висвітлення Петра Порошенка було переважно негативним (33%), а позитивне висвітлення у 23%. Для порівняння: Володимир Зеленський, який був другим найбільш висвітлюваним кандидатом, отримав лише 2% висвітлення в негативній тональності і 31% - в позитивній. Юлія Тимошенко була третім найбільш висвітлюваним кандидатом. Про неї говорили переважно нейтрально.

Яких кандидатів підтримали телеканали олігархів Ахметова, Медведчука, Пінчука та Коломойського, - моніторинг 05

Телеканал NewsOne продовжив підтримувати опозиційну політичну партію "Опозиційна платформа - За життя" і кандидата від цієї партії Юрія Бойка. Майже 45% політичних новин і новин на виборчу тематику телеканалу стосувалися "Опозиційної платформи - За життя" (відсоток висвітлення зменшився порівняно з першим періодом моніторингу, який становив 63%). Наступні за обсягом висвітлення кандидати - Петро Порошенко і Юлія Тимошенко. Висвітлення Петра Порошенка було переважно нейтральним і позитивним, а ось висвітлення Юлії Тимошенко - переважно нейтральним. Володимир Зеленський став четвертим кандидатом, який отримав найбільше висвітлення на телеканалі NewsOne, і воно було здебільшого нейтральним.

Яких кандидатів підтримали телеканали олігархів Ахметова, Медведчука, Пінчука та Коломойського, - моніторинг 06

Фокусом телеканалу "112" став Петро Порошенко, а іних кандидатів було частково проігноровано. Петро Порошенко був представлений на каналі здебільшого як президент. У новинах телеканал "112 Україна" неактивно висвітлює виборчу кампанію, цій тематиці він більше приділяє уваги в "розмовних" студіях і під час ток-шоу. У новинному ефірі цього каналу часто присутній Віктор Медведчук (хоча він і не є кандидатом у президенти), і висвітлюють його лише в позитивній тональності. Помічені матеріали з ознаками замовності на користь Іллі Киви та Юлії Тимошенко.

Яких кандидатів підтримали телеканали олігархів Ахметова, Медведчука, Пінчука та Коломойського, - моніторинг 07

На телеканалі "Україна" серед кандидатів у президенти лідерами висвітлення стали Олег Ляшко і Петро Порошенко, за ними - Олександр Вілкул. Їхнє висвітлення було переважно нейтральним і позитивним. Телеканал у новинах постійно показує поїздки в регіони і зустрічі з виборцями таких кандидатів у президенти, як Юлія Тимошенко, Олег Ляшко, Олександр Вілкул, Петро Порошенко. Також є й інші тематичні сюжети з ознаками політичної замовност на користь цих кандидатів.

Яких кандидатів підтримали телеканали олігархів Ахметова, Медведчука, Пінчука та Коломойського, - моніторинг 08

На телеканалі СТБ лідером став Петро Порошенко. За ним - Юлія Тимошенко, Олександр Вілкул і Анатолій Гриценко. Всі вони отримали здебільшого позитивне висвітлення. Якщо ж говорити про Петра Порошенка, то він згадується переважно у зв'язку зі скандалом навколо "Укроборонпрому". СТБ, як і інші телеканали, подає чимало новин з ознаками замовності на користь низки кандидатів. Наприклад, у новинах за 8 березня Олександр Вілкул вітає жінок із Міжнародним жіночим днем. 11 лютого в новинах є сюжети про зустрічі з виборцями кандидатів у президенти Юлії Тимошенко й Олександра Вілкула. 21 лютого у новинах СТБ показують поїздку Юлії Тимошенко до Одеси; зустріч Анатолія Гриценка з Федерацією роботодавців України та про підписання ним меморандуму про співпрацю з Федерацією; участь Олександра Вілкула в сесії Парламентської асамблеї ОБСЄ. І хоча ці сюжети представлено в "огляді передвиборчих заяв", всі вони компліментарні до кандидатів. 1 березня виходить сюжет про фільм "Душа не пропала" Володимира Зеленського та його поїздку в зону бойових дій. Емоційний сюжет представляє в позитивному світлі цього кандидата в президенти.

Яких кандидатів підтримали телеканали олігархів Ахметова, Медведчука, Пінчука та Коломойського, - моніторинг 09

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики