Цензор.НЕТ

31.03.19 09:49

Завтра припиняє дію базовий договір із Москвою, - Порошенко

З 1 квітня, після завершення всіх формальних процедур, припиняє дію так званий базовий договір з Москвою, яка так і не змогла відкинути свої імперські амбіції.

Завтра припиняє дію базовий договір із Москвою, - Порошенко

Про це написав у себе в Facebook Президент Петро Порошенко, передає Цензор.НЕТ.

Глава держави висловив подяку за продемонстровану державницьку позицію народним депутатам України, які підтримали його ініціативу та проголосували за відповідний закон у грудні минулого року.

За його словами, виконаний "моральний обов'язок перед Українським народом".

"Лише припинення Москвою агресії, надійні гарантії її неповторення та відновлення поваги до принципів міжнародного права відкриє можливості для дійсно рівноправного двостороннього діалогу на основі безумовної поваги до суверенітету, територіальної цілісності і непорушності кордонів України", - підкреслив Порошенко.

Нагадаємо, Верховна Рада 6 грудня ухвалила Закон "Про припинення дії Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією", внесений президентом. За ухвалення відповідного рішення проголосували 277 народних депутатів.

6 вересня 2018 року РНБО ухвалила рішення про припинення дії Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і РФ, підписаного 31 травня 1997 року, термін дії якого закінчується 31 березня 2019 року.

17 вересня президент Петро Порошенко підписав указ про введення в дію рішення РНБО.

3 грудня Порошенко вніс у Раду законопроект про припинення дії Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і РФ.

Зазначимо, Договір про дружбу, співробітництво і партнерство між Росією і Україною, який назвали "Великим договором", був підписаний 31 травня 1997 року тодішніми президентами двох країн Леонідом Кучмою і Борисом Єльциним. Країни офіційно визнали кордони одна одної і закріпили принципи стратегічного партнерства і поваги територіальної цілісності. Після окупації Росією Криму та початку конфлікту на Донбасі в 2014 році в Україні неодноразово звучали заклики розірвати цей договір через порушення Кремлем територіальної цілісності України.

Завтра припиняє дію базовий договір із Москвою, - Порошенко 01

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики