Цензор.НЕТ

31.03.19 20:18

Наявні у нас факти свідчать про відсутність тенденції підкупу виборців у день виборів, - Комітет виборців

Комітет виборців України зафіксував чотири факти, які можуть свідчити про підкуп виборців у ході чергових виборів президента України.

Наявні у нас факти свідчать про відсутність тенденції підкупу виборців у день виборів, - Комітет виборців

Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна, про це глава КВУ Олексій Кошель повідомив в ефірі телеканалу "112.Україна" в неділю ввечері.

"Ми зафіксували тільки 4 факти, які можуть бути технологією підкупу виборців, і близько 10-15 фактів винесення бюлетенів з виборчих дільниць. Для когось це може бути сувенір, для когось - технологія в обмін на гроші, але в будь-якому випадку, ці факти не вказують на негативну тенденцію підкупу в день виборів, і це великий позитив", - розповів він

Він зазначив, що кількість і тип порушень на сьогоднішніх виборах аналогічні порушенням, зафіксованим на президентських виборах 2014 року, і додав, що КВУ пов'язує більшу частину з них з роботою дільничних виборчих комісій.

"Партії поставилися безвідповідально - вони представлені великою кількістю осіб, які часто навіть пам'ятку про вибори не читали", - зазначив О.Кошель.

Глава КВУ додав, що великою проблемою є фотографування бюлетенів, однак воно не пов'язане з підкупом виборців.

"Ми не зареєстрували жодного факту, коли фото використовували в обмін на гроші. Є фото, пов'язані з надмірним захопленням соцмережами", - розповів він і нагадав, що фотографування бюлетенів є адміністративним порушенням.

За інформацією О.Кошеля, КВУ також зафіксувала близько 15 випадків, коли один виборець голосував за кількох, а також факти видачі бюлетенів без паспорта, в основному в сільській місцевості.

В Україні в неділю, 31 березня, відбувається перший тур чергових виборів президента країни. Голосування закінчилося о 20:00. У бюлетень для голосування внесено рекордну в історії України кількість кандидатів - 39.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики