Цензор.НЕТ

01.04.19 15:43

Вибори в Україні відбувалися вільно і на засадах конкуренції, - ОБСЄ

Перший тур виборів президента України був конкурентним і громадяни мали можливість вільного волевиявлення, заявляють у Місії спостерігачів ПА ОБСЄ на виборах в Україні.

Вибори в Україні відбувалися вільно і на засадах конкуренції, - ОБСЄ

Такі висновки оприлюднив спеціальний координатор ОБСЄ, почесний президент ПА ОБСЄ Ілка Канерва (Ilkka Kanerva) під час спільної прес-конференції представників місії міжнародних спостерігачів за виборами в Україні в складі представників Бюро з демократичних інститутів і прав людини (БДІПЛ) ОБСЄ, Парламентської асамблеї ОБСЄ, парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ), парламентської асамблеї НАТО та Європейського парламенту, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна.

"Ми можемо говорити, безумовно, що це були конкурентні вибори і була забезпечена можливість голосувати за того кандидата, якого обирав громадянин. Безумовно, все визначатиметься в другому турі", - сказав він.

За словами спецкоординатора ОБСЄ, загалом вибори президента України відбувалися вільно і кандидати могли змагатися без обмежень.

"Можна говорити, що в цілому вибори проходили як вільні. Нам дуже важливо, щоб усі ресурси, які виділялися на вибори, були використані належним чином", - сказав І.Канерва.

"Мій особистий висновок - ці конкурентні вибори ведуть .... До другого раунду. Сподіваюся, що це надихне українців продовжити демократичний розвиток у мирі та безпеці ... з європейськими цінностями", - підсумував він.

Крім того, І.Канерва звернув увагу на той факт, що на нинішніх президентських виборах в Україні була велика кількість міжнародних спостерігачів, що також сприяло мінімізації порушень.

За його словами, ті порушення, які було виявлено в день голосування, загалом не вплинуть на результат голосування.

Він також додав, що вибори не могли бути організовані в Криму і на території Донбасу, непідконтрольній Україні.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики