Цензор.НЕТ

01.04.19 23:08

Четверо військовополонених українських моряків пройшли психіатричну експертизу, - адвокат Полозов

Українським військовополоненим морякам, яких росіяни захопили в Керченській протоці, провели психіатричну експертизу. Адвокатів не допустили.

Четверо військовополонених українських моряків пройшли психіатричну експертизу, - адвокат Полозов

Про це в Facebook повідомив адвокат Микола Полозов, передає Цензор.НЕТ.

Про це захисникові розповів моряк Денис Гриценко під час слідчих дій, що проходили 1 квітня.

"Гриценко розповів, що 26 березня його, Михайла Власюка, Андрія Драча і В'ячеслава Зінченка вивозили в інститут Сербського для проведення психіатричної експертизи. Експертиза проходила за відсутності адвокатів (сьогодні слідство видало також постанову про відмову в задоволенні клопотання про присутність адвоката при проведенні експертизи). Під час експертизи Денис Гриценко відповів на запитання експертів у рамках ст. 17 III Женевської конвенції, яка регламентує правила поведінки військовополоненого під час провадження допиту. Відповідати на запитання щодо фактичних обставин Денис Гриценко відмовився. Розповів, що возили їх весь день, разом із Захарченком, Арашуковим і іншими знаменитими "постояльцями" Лефортово. На кілька годин завозили на збірку в Бутирку для пересадки в інший автозак. За словами Дениса, настрій у інших військовополонених у його четвірці хороший. Хлопці тримаються", - написав адвокат.

Четверо військовополонених українських моряків пройшли психіатричну експертизу, - адвокат Полозов 01

Нагадаємо, 25 листопада ВМС ЗС України повідомили, що прикордонні кораблі Російської Федерації вчинили агресивні дії проти українських кораблів, які здійснювали плановий перехід із порту Одеси в порт Маріуполь Азовського моря. Зокрема, російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, внаслідок чого було пошкоджено головний двигун корабля, обшивку і леєрне огородження, а також втрачено рятувальний пліт. ВМС ЗСУ підкреслюють, що про намір здійснити перехід попереджали заздалегідь і діяли в рамках міжнародного права.

Водночас у ФСБ Росії заявляють, що три українські військові кораблі в Азовському морі "незаконно увійшли в територіальні води РФ і попрямували до Керченської протоки".

Унаслідок незаконних дій російських силовиків було захоплено три кораблі ВМС України і взято в полон 24 українських військовослужбовців. Підконтрольний РФ суд окупованого Сімферополя обрав запобіжним заходом для 24 моряків утримання під вартою до 25 січня 2019 року.

30 листопада моряків перевезли в Москву: 21 українця доставили в московський СІЗО "Лефортово", трьох поранених - у "Матроську тишу".

15 і 16 січня Лефортовський суд РФ ухвалив рішення про продовження на три місяці терміну арешту 24 полонених українських моряків. Таким чином, під арештом вони залишаться щонайменше до кінця квітня.

Першим чотирьом морякам відхилили апеляції на це рішення 7 лютого, другій "четвірці" - 12 лютого, третій і четвертій "четвірці" - 13 лютого, шостій "четвірці" - 20 лютого. Розгляд апеляцій п'ятої "четвірки" перенесли на 27 березня і також відхилили. Справа була знята з розгляду через неналежним чином підготовлений переклад процесуальних документів українською мовою.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики