Цензор.НЕТ

02.04.19 09:03

Reuters видалило наклеп про $400 тисяч за зустріч Порошенка і Трампа

Агентство Reuters видалило текст із заголовком "Україна заплатила адвокату Трампа Коену за організацію переговорів у Білому домі - BBC".

Reuters видалило наклеп про $400 тисяч за зустріч Порошенка і Трампа

В агентстві зазначили, що британська телерадіомовна корпорація BBC заявила про неточність повідомлення, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Радіо Свобода.

Нагадаємо, в травні 2018 року "Бі-Бі-Сі", посилаючись на свої джерела в Києві, повідомила, що адвокат президента США Дональда Трампа Майкл Коен отримав таємний платіж у розмірі щонайменше $400 тисяч за організацію переговорів між Трампом і Порошенком.

В Адміністрації президента України назвали цю заяву і відповідні матеріали на сайті "Бі-Бі-Сі" і в телепрограмі News at Ten "відвертою брехнею, наклепом та фейком". АП повідомив також, що в процесі підготовки матеріалів було проігноровано коментар про недостовірність цієї інформації, в зв'язку з чим у президента зажадали його спростування. У разі, якщо цього не відбудеться, адміністрація залишила за собою право звернутися до суду.

У вересні 2018 року Петро Порошенко подав позов проти медіакорпорації. На попередніх слуханнях у Лондоні представники медіакорпорації стверджували, що в матеріалах не було жодних вказівок на те, що Порошенко заздалегідь знав про платіж. Тому, як зазначили в "Бі-Бі-Сі", така заява не може вважатися наклепом.

Однак суддя, вислухавши аргументи обох сторін, ухвалив, що ВВС подала свою заяву і супутні аргументи абсолютно однобоко і "звичайний розумний глядач/читач" не знайшов би жодних підстав вважати, ніби Порошенко не причетний до цього хабара. Суддя також відхилив клопотання "Бі-Бі-Сі" про апеляцію.

28 березня 2019 року BBC вибачилася перед президентом України Петром Порошенком через статтю про нього і заявила, що виплатить йому компенсацію.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики