Цензор.НЕТ

03.04.19 08:55

Порошенко відбився від рук - це факт, - Лавров

Глава МЗС РФ Сергій Лавров заявив, що Президент України Петро Порошенко припинив прислухатися до Європи, оскільки в нього є "американські "заступники"".

Порошенко відбився від рук - це факт, - Лавров

Як інформує Цензор.НЕТ, про це він повідомив виданню "Московский комсомолец".

"Ми відкриті для діалогу, який буде націлений не на балаканину і не на вигадування приводів для бездіяльності, а на практичне виконання Мінських домовленостей. У мене немає сумнівів у тому, що Петро Порошенко не хоче і не буде цього робити", - заявив Лавров.

Він зазначив, що колишнього представника Києва в гуманітарній підгрупі Контактної групи Віктора Медведчука назвали зрадником після того, як він "лише запропонував серйозно обговорити, які права Донбас міг би отримати як автономний регіон": "Президент України Петро Порошенко тоді сказав, що цього ніколи не буде, хоча сам він підписався під особливим статусом Донбасу, прописаним у Мінських домовленостях".

"Ці положення про те, які права може мати Донбас, формулювала, зокрема, і особисто канцлер ФРН Ангела Меркель. Те, що їхній "підопічний" відбився від рук, - це факт. З одного боку, він не слухає ні Німеччину, ні Францію, тому що в нього є американські "заступники". А з іншого боку, їм теж ніяково публічно насідати на нього, тому що вони тим самим розпишуться в тому, що їхнє "посередництво", як вони його називають, провалилося", - додав Лавров.

Водночас глава МЗС РФ наголосив, що іншого документа, крім Мінських домовленостей, немає: "Їх можна, звичайно, доповнювати. Наприклад, надати спостерігачам від ОБСЄ озброєну охорону ООН, як ми це і пропонуємо у відповідь, до речі, на заклопотаність тих же українців безпекою спостерігачів ОБСЄ. Але суть цих домовленостей має залишатися незайманою. Головне в них - питання вирішуються безпосередньо між Києвом, Донецьком і Луганськом".

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики