Цензор.НЕТ

03.04.19 10:50

САП звинуватила НАБУ в системних помилках під час розслідування корупції в Оборонпромі

Керівник САП Назар Холодницький звертається до Ради громадського контролю НАБУ в зв'язку з відсутністю активної позиції в розслідуванні зловживань у сфері закупівель у військово-промисловому комплексі.

САП звинуватила НАБУ в системних помилках під час розслідування корупції в Оборонпромі

Як інформує Цензор.НЕТ, про це йдеться в повідомленні прес-служби САП, опублікованому в Facebook.

Зокрема зазначається, що проведення операції Об’єднаних сил на сході України виводить на перший і головний план питання озброєння та боєздатності української армії і розслідування кримінальних проваджень у військовій сфері є пріоритетним для антикорупційних органів України. Однак, в ході процесуального керівництва досудовим розслідуванням САП встановлено непоодинокі факти порушень вимог закону працівниками НАБУ під час розслідування таких кримінальних проваджень.

Так, 2 березня 2016 року детективи НАБУ внесли до ЄРДР відомості про злочин, передбачений ч. 5 ст. 191 КК України, за фактом фіктивного постачання на Харківський бронетанковий завод рядом підприємств, серед яких і ТОВ "Оптимумспецдеталь", запчастин і комплектуючих – усього на 56 млн грн.

"Спочатку слідство рухалося дуже активно, але починаючи з вересня 2016 року – суттєво сповільнилось. Попри численні вказівки прокурорів САП та проведені наради, позиція НАБУ залишилась незмінною - справа не має перспективи та не буде доведена до суду, оскільки неможливо документально підтвердити постановку та зняття з обліку на Харківському бронетанковому заводі відповідних комплектуючих (лазерних прицілів), які потім фігурантами справи були поставлені на той самий завод вдруге", - сказано в повідомленні.

Разом з тим, у відомстві зазначають, що на той час у межах провадження силами одного детектива одночасно розслідувалося декілька епізодів, у тому числі про поставку двигунів на Львівський бронетанковий завод, який потім успішно доведено до суду. А з червня 2017 року, у зв’язку зі звільненням детектива, справа взагалі залишилась без належного розслідування.

Також повідомляється, що в жовтні 2017 року, детектив у вказаному проваджені отримав нові вказівки прокурорів зі строком виконання 2 місяці. Проте ці вказівки, в порушення вимог ст.ст. 2, 36 КПК України виконуються й досі.

"Зазначимо, що під час заслуховувань стану досудового розслідування вказаного кримінального провадження та інших проваджень у сфері оборонно-промислового комплексу і Міністерства оборони України процесуальним керівникам САП не надавалась інформація про листування НАБУ з ДК "Укроборонпром" з питань, що наразі є предметом загальновідомого журналістського розслідування. Цих документів або ж їх копій також не було в матеріалах кримінальних проваджень під час їх вивчення прокурорами САП", - підкреслюється в повідомленні САП.

Також в САП перерахували факти відсутності активної позиції з розслідування проваджень військової тематики в інших кримінальних процесах. Ознайомитися з ними можна за посиланням.

"Така позиція НАБУ під час розслідувань злочинів у сфері обороно-промислового комплексу стала можливою внаслідок системних помилок в організації діяльності органу досудового розслідування.

Саме тому, керівник САП звертається до Ради громадського контролю Національного антикорупційного бюро України з вимогою вжити відповідних заходів реагування на виявлені факти порушень законів детективами Національного антикорупційного бюро України. Відповідний лист скеровано на адресу Ради громадського контролю НАБУ", - йдеться в повідомленні прес-служби САП.

САП звинуватила НАБУ в системних помилках під час розслідування корупції в Оборонпромі 01
САП звинуватила НАБУ в системних помилках під час розслідування корупції в Оборонпромі 02
САП звинуватила НАБУ в системних помилках під час розслідування корупції в Оборонпромі 03
САП звинуватила НАБУ в системних помилках під час розслідування корупції в Оборонпромі 04

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики