Цензор.НЕТ

03.04.19 13:22

Польща і Литва посилюють захист кордонів із Росією та Білоруссю

Військові двох країн будуть відпрацьовувати максимально комплексні і складні сценарії для захисту Сувалкського коридору - ділянки, що межує з Росією і Білоруссю.

Польща і Литва посилюють захист кордонів із Росією та Білоруссю

Литва і Польща домовилися зарахувати по одній бригаді в розпорядження чинного в місті Ельблонг штабу Північно-Східної дивізії для захисту так званого Сувалкського коридору. Про це Цензор.НЕТ повідомляє з посиланням на Delfi.

"У нас є сертифікований високими оцінками міжнародний штаб, і тепер ми хочемо дати їм справжніх солдатів", - заявив головнокомандувач армії Польщі Раймунд Анджейчак.

"Ми також обговорюємо це з іншими країнами, чи хотіли б вони стати частиною цієї команди", - зазначив офіцер.

Сувалкський коридор - ділянка кордону між Литвою і Польщею протяжністю 100 км, яка на заході межує з Калінінградською областю РФ, а на сході - з Білоруссю.

Аналітики зазначають, що в разі війни Росії важливо було б швидко захопити Сувалкський коридор, щоб відрізати союзникам по НАТО шлях по суші до країн Балтії.

Анджейчак сказав, що обговорив з литовським колегою можливості для військових обох країн відпрацьовувати "максимально комплексні і складні сценарії", тому що в умовах кризи часу для підготовки не буде.

"Якщо вони будуть тренуватися щодня, то будуть знати один одного й узгодять свої системи, зможуть досягти бажаного часу активізації ЗС і аспекту стримування", - сказав Анджейчак. За його словами, Польща з занепокоєнням спостерігає за нарощуванням Росією військових потужностей у Калінінградській області.

"Наростальна чисельність військових підрозділів, модернізація в Калінінградській області - це символи дуже агресивних дій РФ", - сказав генерал.

Литовська розвідка стверджує, що останніми роками в Калінінградській області оновлюється стара і створюється нова військова інфраструктура, формуються нові підрозділи, поставляються нові озброєння і військова техніка, на сухопутних і морських полігонах області триває інтенсивна військова підготовка.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики