Цензор.НЕТ

03.04.19 22:04

Донецький водоканал, який забезпечує й окуповані території, відключено від електропостачання

Енергетики частково відключили електропостачання КП "Вода Донбасу", яке забезпечує водою всю Донецьку область.

Донецький водоканал, який забезпечує й окуповані території, відключено від електропостачання

Про це повідомляє відділ з комунікацій ПАТ "ДТЕК ПЕМ-Енерговугілля", передає Цензор.НЕТ із посиланням на ОстроВ.

За заявкою ДП "Укрінтеренерго" вже відключено від електроенергії частину об'єктів КП "Вода Донбасу", серед яких насосна "Білокузьминівка" (Костянтинівський район, сел. Білокузьминівка), підстанція 110 кВ "Клебан-Бик" (Костянтинівський район, сел. Клебан Бик), насосна 1-го підйому (м.Маріуполь).

Електропостачання було обмежено через те, що у КП "Вода Донбасу" закінчився 90-денний договір із ДП "Укрінтеренерго", а договір з новим постачальником не було укладено. Згідно з Законом "Про ринок електричної енергії" та Правилами роздрібного ринку електричної енергії - оператор системи розподілу (ВСР) зобов'язаний виконати вимогу постачальника "останньої надії" ДП "Укрінтеренерго" і припинити електропостачання споживачам, які не мають договору на поставку електроенергії. Зазначається, що ДП "Укрінтеренерго" проігнорувало рішення Кабінету Міністрів України №200 від 27.03.2019 про продовження договорів між держпідприємством "Укрінтеренерго" і водоканалами, поки останні не знайдуть іншого постачальника електроенергії або не перейдуть у статус захищеного споживача. Станом на 31 березня ВСР ДТЕК ПЕМ-Енерговугілля не отримали повідомлення про укладення ДП "Вода Донбасу" договору з новим постачальником на поставку електроенергії. Також відсутнє повідомлення про відкликання заявки від ДП "Укрінтеренерго" на відключення.

Зазначається також, що КП "Вода Донбасу" не виконало самообмеження електроенергії і не допустило співробітників оператора системи розподілу на власні об'єкти для локального обмеження електроенергії з території підприємства.

"Крім того, невідомі озброєні особи у військовій формі блокували роботу співробітників оператора системи розподілу, перешкоджаючи процедурі відключення. За фактом інциденту компанія звернулася в правоохоронні органи", - йдеться в повідомленні.

Для відновлення поставок електроенергії і підключення до електромереж "Вода Донбасу" зобов'язана укласти договір з новим постачальником електроенергії, про що необхідно повідомити оператору системи розподілу, а також врегулювати питання погашення заборгованості.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики