Цензор.НЕТ

03.04.19 20:15

Кабмін виділив місцевим бюджетам 325 млн грн на закупівлю шкільних автобусів, - Гриневич

Місцеві органи самоврядування отримали з державного бюджету 500 млн гривень: 325 млн буде використано для придбання шкільних автобусів, а ще 175 – на придбання спеціальних автомобілів для інклюзивно-ресурсних центрів.

Кабмін виділив місцевим бюджетам 325 млн грн на закупівлю шкільних автобусів, - Гриневич

Відповідне рішення Кабмін ухвалив сьогодні, 3 квітня 2019 року, інформує Цензор.НЕТ із посиланням на прес-службу Міносвіти.

"Для нас принципово важливо продовжити програму забезпечення шкільними автобусами для підвезення дітей з сільських територій у заклади, де вони зможуть отримати якісно вищий рівень освіти. Так, протягом 2016-2018 років ми вже інвестували понад 840 млн грн. Цього року передбачено ще 325 млн грн. Тобто ми виходимо на більш ніж мільярдні інвестиції впродовж останніх кількох років", – пояснила міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

Закупівля автобусів відбуватиметься на засадах співфінансування з органами місцевого самоврядування. Так, документ передбачає, що міста обласного значення мусять доплатити під час закупівлі автобусів щонайменше 30% від загальної вартості. Для районів та ОТГ це співвідношення становить 90% на 10%, тобто місцева влада має доплатити щонайменше 10% власних коштів. Найбільш пільгові умови для сіл (селищ), що мають статус гірських населених пунктів, та на лінії зіткнення – для них співвідношення становить 95% на 5%.

На органи місцевого самоврядування ці кошти розподілені пропорційно до кількості учнів, які потребують підвезення.

"Окрім цього, 175 млн грн ми спрямовуємо на придбання спеціальних автомобілів для інклюзивно-ресурсних центрів. Завдяки ним команди ІРЦ зможуть бути мобільнішими та надавати додаткові психолого-педагогічні та корекційно-розвиткові послуги дітям. Ця інвестиція розподілена між областями за кількість створених ІРЦ", – зазначила Гриневич.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики