Цензор.НЕТ

05.04.19 11:54

Україні потрібна буде нова програма МВФ в 2020 році, - Світовий банк

Світовий банк вважає, що Україні потрібна буде нова програма співпраці з Міжнародним валютним фондом після завершення нинішньої stand-by в березні 2020 року.

Україні потрібна буде нова програма МВФ в 2020 році, - Світовий банк

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на ЛБ, про це йдеться в квітневому звіті про економіку регіону Європи та Центральної Азії.

Світовий банк підкреслює, що в найближчі три роки Україні потрібні величезні кошти для збереження макрофінансової стабільності. У зв'язку з цим вона має залучати великі міжнародні позики і зберігати дефіцит в 2,5% ВВП.

"Україні потрібно близько 11 млрд доларів на рік (8% від ВВП) на погашення державного боргу та фінансування бюджетного дефіциту в 2019, 2020 і 2021 року. Щоб залучити необхідне фінансування, вкрай важливо підтримувати темпи реформ і дотримуватися графіка перегляду МВФ. Україні як і раніше потрібна буде програма МВФ після завершення нинішнього SBA в березні 2020 року", - сказано в звіті.

СБ зазначає, що Україна залишається надзвичайно чутливою до зовнішніх потрясінь і цін на сировину через незавершене структурне перетворення економіки.

Нагадаємо, в грудні Рада директорів МВФ затвердила нову програму співпраці з Україною в рамках механізму stand-by. Обсяг 14-місячної програми еквівалентний 2,8 млрд спеціальних прав запозичення, або близько $3,9 млрд. При цьому 1 млрд СПЗ (близько $ 1,4 млрд) були надано відразу, тоді як решта коштів буде виділятися за підсумками піврічних переглядів.

Перший перегляд програми МВФ буде в травні-червні.

В 2019 Україна повинна виплатити Міжнародному валютному фонду більш як 1,8 млрд доларів.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики