Цензор.НЕТ

05.04.19 12:51

Прогрес України у сфері правосуддя за останні п'ять років дійсно істотний, - глава представництва ЄС в Україні Х'юг Мінгареллі

Уже скоро Вищий антикорупційний суд запрацює повноцінно.

Прогрес України у сфері правосуддя за останні п'ять років дійсно істотний, - глава представництва ЄС в Україні Х'юг Мінгареллі

Про це сказав глава представництва ЄС в Україні Х'юг Мінгареллі під час виступу на відкритті навчального курсу для майбутніх суддів-переможців конкурсу до Вищого антикорупційного суду, який з 1 квітня 2019 року триватиме три тижні у Києві, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на "Судово-юридичну газету".

"Вищий антикорупційний суд укомплектований професійними суддями, обраними на прозорому конкурсі. А ЄС завжди поряд та готовий допомогти", - сказав посол.

Нагадаємо, раніше 26 березня, виступаючи під час засідання Конгресу регіональних рад з питань реформи правосуддя, Х.Мінгареллі наголосив на значному прогресі України в сфері правосуддя за останні п'ять років.

"Якщо подивитися, що було зроблено в Україні у сфері правосуддя за останні 5 років, прогрес дійсно істотний. Більше реформ в Україні відбулося з 2014 по 2019 роки, ніж з 1992 по 2014-й. Але цього недостатньо. Саме тому ми (ЄС) концентруємося на цій сфері. Ми маємо допомогти завершити реформу правосуддя і виконання судових рішень. І для цього важливо забезпечити належне виконання процесуальних кодексів, щоб гарантувати права сторін, впровадження пробації, електронного правосуддя та інших реформ", - сказав глава представництва ЄС в Україні Х'юг Мінгареллі.

Нагадаємо, конкурс на 39 посад суддів Вищого антикорупційного суду Вища кваліфікаційна комісія суддів України оголосила 2 серпня 2018 року в межах судової реформи. Конкурсні процедури відбулися публічно за аналогією конкурсу до Верховного Суду, яка позитивно зарекомендувала себе у світі. Україна перша серед інших держав залучила до відбору суддів визнаних міжнародних експертів з декількох країн світу.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики