Цензор.НЕТ

05.04.19 17:03

Відбулися успішні випробування нового комплексу крилатих ракет. ВІДЕО+ФОТОрепортаж

Президент України Петро Порошенко і Секретар РНБО Олександр Турчинов взяли участь у випробуваннях комплексу крилатих ракет наземного базування для ураження морських і берегових цілей "Нептун".

Черговий етап випробувань, які відбулися на Державному випробувальному полігоні ЗСУ, минув успішно. Група кораблів з 11 суден Військово-Морських Сил гарантувала безпеку стрільб в акваторії Чорного моря, інформує Цензор.НЕТ з посиланням на прес-службу президента.

"Сьогодні тут на полігоні в Одеській області проходить одне із завершальних випробувань нової крилатої ракети, яка буде поставлена на озброєння Військово-Морських Сил Збройних Сил України", - підкреслив Петро Порошенко. За його словами, це протикорабельна ракета, ракета берегової оборони, яка може використовуватися і Сухопутними силами ЗСУ.

Читайте також: "У нас будуть ракети", - Порошенко підтвердив розробку ракетного озброєння для ЗСУ

Президент зауважив, що у проведенні випробувань також взяли участь курсанти Одеської морської академії, які нині проходять навчання, освоюють техніку і в майбутньому будуть працювати з цим ракетним комплексом. "Ви бачите за моєю спиною курсанти наших інститутів, вони ще на етапі підготовки до прийняття на озброєння уже освоюють новітню техніку", - зазначив він.

Глава держави зауважив: "Це робиться для того, щоб надзвичайно скоротити період, який буде дозволяти бойове використання у випадку поширення агресії проти нашої держави з боку противника".

Відбулися успішні випробування нового комплексу крилатих ракет 01

Порошенко зазначив, що сьогодні противник намагався перешкоджати випробуванням українських ракет: "Намагається закрити небо. Використовує засоби радіоелектронної боротьби, намагається перешкодити нашим випробуванням. Але це створює реальні умови бойового застосування зазначених ракет". "Жодних пом’якшених умов", - додав він.

"Сьогодні ми готові до того, щоб завершити випробування. І за моїм наказом у надзвичайно короткий термін поставити на озброєння і озброїти частини ВМС і Сухопутних військ для того, щоб збільшити потенціал, ефективність бойового застосування ЗСУ", - підкреслив він.

"До складу комплексу входить універсальна самохідна пускова установка, транспортна машина для перевезення ракет, транспортно-заряджальна машина і командно-штабної модуль", - сказав Секретар РНБО Турчинов, додавши, що всі складові комплексу, як і сама високоточна крилата ракета Р-360, ніколи не вироблялися в Україні, "тому ці випробування мають принципове значення для зміцнення оборонного потенціалу нашої держави".

Як повідомили в прес-службі РНБО, Секретар РНБО України заявив, що під час випробувань перевірялися робота всіх складових ракетного комплексу і льотні характеристики ракети. "Крилата ракета виконала унікальне за складністю польотне завдання: пролетівши понад 100 км в напрямку моря, зробила розворот на 180 градусів, і на зворотному шляху точно вразила ціль", - розповів О. Турчинов, додавши, що політ і маневрування ракети фіксувалися технічними засобами спостереження як на береговій лінії, так і на острові Зміїний.

Відбулися успішні випробування нового комплексу крилатих ракет 02
Відбулися успішні випробування нового комплексу крилатих ракет 03
Відбулися успішні випробування нового комплексу крилатих ракет 04
Відбулися успішні випробування нового комплексу крилатих ракет 05
Відбулися успішні випробування нового комплексу крилатих ракет 06

Відбулися успішні випробування нового комплексу крилатих ракет 07
Відбулися успішні випробування нового комплексу крилатих ракет 08
Відбулися успішні випробування нового комплексу крилатих ракет 09

"Нові мобільні комплекси крилатих ракет можуть швидко виходити на певні бойові позиції і в лічені хвилини бути готовими до завдання ракетного удару", - зазначив він, підкресливши, що українські крилаті ракети Р-360 "здатні точно вражати надводні і наземні цілі на відстані понад 300 км".

За словами Турчинова, всі складові комплексу та сама ракета "відмінно відпрацювали завдання і довели відповідність заданим характеристикам".

"Сьогодні ми створюємо принципово нову зброю, якої ніколи не було в українській армії, і тому вже на рівні випробувань починаємо готувати військових фахівців до експлуатації і бойового застосування сучасних і високоточних ракетних комплексів", - резюмував Турчинов.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики