Цензор.НЕТ

05.04.19 18:13

Суд продовжив арешт Єжову - колишньому перекладачеві Гройсмана, обвинуваченому в державній зраді

Голосіївський районний суд продовжив до 3 червня арешт колишньому перекладачеві прем’єр-міністра України Станіславу Єжову. Його звинувачують у держзраді: за версією прокуратури, Єжов відправляв електронною поштою російським спецслужбам секретні матеріали про діяльність уряду.

Суд продовжив арешт Єжову - колишньому перекладачеві Гройсмана, обвинуваченому в державній зраді

Про це Цензор.НЕТ повідомляє з посиланням на "Радіо Свобода".

Прокурор Ігор Кринін обґрунтував необхідність продовження арешту тим, що за межами СІЗО Єжов може сховатися від слідства або продовжити злочинну діяльність.

За словами прокурора, раніше Єжов неодноразово виїжджав за кордон і нібито збирався оформити російське громадянство за допомогою спецслужб з Москви.

Сам Єжов просив суддів не задовольняти клопотання. За його словами, прокурор не надав жодних матеріалів, які б доводили обґрунтованість висунутих йому підозр. Єжов додав, що обвинувач також не довів, що він може сховатися або продовжити злочинну діяльність.

Захисник Єжова, проросійський адвокат Рибін, підтримав свого підзахисного і попросив суддів відпустити його з СІЗО. Він заявив, що під час суду прокурор не надав доказів провини Єжова.

Заслухавши сторони, суд задовольнив клопотання прокурора. Головуюча суддя Олена Первушина обґрунтувала таке рішення тим, що стаття "держзрада" не передбачає більш м’якої міри запобіжного заходу. Відтак Єжов залишатиметься під вартою до 3 червня.

Нагадаємо, 20 грудня працівники Служби безпеки України затримали чиновника секретаріату Кабміна, якого підозрюють у співпраці із спецслужбами Росії. На своїй посаді Єжов фактично працював перекладачем Прем'єр-міністра Гройсмана під час закордонних відряджень та міжнародних зустрічей. Оперативники СБ України задокументували, що чиновник, за завданням російських кураторів, збирав за допомогою спеціального обладнання інформацію про діяльність урядових структур. Отримані дані зловмисник передавав кураторам через електронні канали зв'язку. Ним виявився заступник керівника протоколу прем'єр-міністра Станіслав Єжов.

Зазначимо, адвокат Валентин Рибін відомий своїми проросійськими поглядами, а також захистом обвинувачених у державній зраді та тероризмі. Зокрема, він був адвокатом колишніх співробітників харківського "Беркуту" (що втекли до Росії) і російських ГРУшників.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики