Цензор.НЕТ

05.04.19 22:00

Підстав для відкликання Томосу немає, - в ПЦУ відповіли УПЦ МП

Православна церква України відреагувала на прохання УПЦ МП (РПЦ) до Константинопольського патріарха Варфоломія з проханням скасувати надання Україні Томосу.

Підстав для відкликання Томосу немає, - в ПЦУ відповіли УПЦ МП

Надання Томосу про автокефалію - це пряме і канонічне право Вселенського патріархату, і немає жодних підстав для відкликання Томосу про автокефалію Православної церкви України, заявили в ПЦУ. Про це йдеться в заяві, розміщеній на офіційному сайті Православної церкви України, повідомляє Цензор.НЕТ.

У відповідь на поширений в ЗМІ текст заяви Синоду Української православної церкви (Московського патріархату), який "містить брехню і маніпуляції", Православна церква України заявляє, що "Томос про автокефалію долає церковне розділення в Україні".

"Підтверджено це тим, що на Об'єднавчому соборі 15 грудня 2018 року розділені гілки створили єдину автокефальну помісну Українську православну церкву. На сьогодні вже понад 500 релігійних громад від Московського патріархату виявили добровільне бажання приєднатися, і цей процес триває", - сказано в повідомленні.

Водночас, в ПЦУ підкреслюють, що УПЦ (МП) в Україні "не є тут помісною церквою, а є частиною Російської православної церкви".

"Для відкликання патріаршого і синодального Томосу про автокефалію Православної церкви України немає жодних підстав, як би цього не хотіли в Кремлі і не ретранслював такі думки Московський патріархат в Україні", - заявили в Київській митрополії ПЦУ.

Нагадаємо, 3 квітня 2019 Священний Синод УПЦ МП (РПЦ) прийняв рішення про звернення до Константинопольського патріарха Варфоломія. У зверненні стверджувалося, що надання Томосу про автокефалію було помилкою, яка сприяла "церковному розколу". УПЦ МП просила патріарха Варфоломія виправити цю "помилку", відкликавши Томос.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики