Цензор.НЕТ

06.04.19 14:05

Цензор.НЕТ і ще 11 українських сайтів заблоковано усіма провайдерами в окупованому Криму, - правозахисники. ІНФОГРАФІКА

Десять провайдерів в окупованому Росією Криму повністю блокують 12 українських інформаційних сайтів і 2 соціальні мережі. Крім цього, 28 сайтів заблоковано частково.

Як передає Цензор.НЕТ, про це свідчать результати моніторингу Кримської правозахисної групи (КПГ), який було проведено в лютому-березні 2019 року.

Перевірку доступності сайтів провели за допомогою мереж десяти різних провайдерів у дев'яти кримських населених пунктах БелНет (Білогірськ), SevStar (Севастополь), КСТ (Сімферополь), Мрія (Сімферополь), Боспортелеком (Керч), ЯлтаНет (Ялта), SkyLine (Красноперекопський район), Сиваш-нет (Красноперекопськ), Orange-net (Бахчисарай), Хвиля-мобайл (Джанкой).

КПГ перевірила 34 українські інформаційні сайти, доступ до яких частково або повністю заблоковано щонайменше в одному з названих вище населених пунктів.

Цензор.НЕТ і ще 11 українських сайтів заблоковано усіма провайдерами в окупованому Криму, - правозахисники 01

Моніторинг показав, що 12 сайтів із цього списку блокують всі 10 провайдерів: "Чорноморська телерадіокомпанія", "Цензор.НЕТ", "Слід.Нет", "5 канал", "15 хвилин", "Фокус", "Депо", "Українська правда", "РБК", "Укрінформ", "Главком", "Uainfo". Крім того, всі десять провайдерів повністю блокують доступ до соціальних мереж LinkedIn і Telegram.

Сайти "Головне" та "Громадське радіо"  блокують 9 із 10 провайдерів.

Цензор.НЕТ і ще 11 українських сайтів заблоковано усіма провайдерами в окупованому Криму, - правозахисники 02

Водночас лише декілька сайтів заблоковано з посиланням на вимоги Роскомнадзора. Переважно з сайтами не встановлюється з'єднання або на екрані з'являється напис "Помилка 403".

Цензор.НЕТ і ще 11 українських сайтів заблоковано усіма провайдерами в окупованому Криму, - правозахисники 03

Провайдери блокують навіть ті сайти, які не внесено до реєстру заборонених у Росії. Підстав для обмеження доступу до таких ресурсів немає навіть у законодавстві РФ, зазначають правозахисники.

"Результати моніторингу підтвердили тенденцію подальшого обмеження свободи слова та доступу до інформації на півострові. Блокування українських ЗМІ в Криму разом із розпалюванням ненависті до українців дає можливість ефективніше впливати на свідомість молодих людей призовного віку. При цьому мілітаризація свідомості, розпалювання ненависті і блокування альтернативних джерел інформації використовуються РФ для здійснення військового злочину - призову жителів Криму в армію країни-окупанта, а також для пропаганди добровільного вступу до лав загарбників.

Необґрунтоване обмеження доступу до інформації є грубим порушенням фундаментальних прав людини. Кримчан, по суті, позбавляють можливості отримувати інформацію про Україну і проблеми у сфері прав людини, які є в Криму, бо підконтрольні Кремлю ЗМІ приховують більшість подібних фактів від жителів півострова", - йдеться у висновку КПГ.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики