Цензор.НЕТ

06.04.19 16:15

Суд визнав протиправними дії Парубія у зв'язку з прийняттям закону про перейменування УПЦ МП, - Новинський

Окружний адміністративний суд Києва ухвалив визнати протиправними дії голови Верховної Ради Андрія Парубія у зв'язку з прийняттям законопроекту про обов'язкове перейменування Української православної церкви (Московського патріархату).

Суд визнав протиправними дії Парубія у зв'язку з прийняттям закону про перейменування УПЦ МП, - Новинський

Як передає Цензор.НЕТ, про це повідомив народний депутат, глава фракції "Опозиційний блок" Вадим Новинський на сторінці у Facebook.

"Вчора Окружний адміністративний суд міста Києва постановив визнати дії голови Верховної Ради України Парубія Андрія Володимировича протиправними, задовольнивши позов народного депутата фракції "Опозиційний блок" Олександра Долженкова. Йдеться про прийняття Верховною Радою законопроекту "Про внесення змін до закону України "Про свободу совісті та релігійні організації", - написав нардеп.

Як зазначає Новинський, УПЦ "насильно спробували перейменувати" в Російську церкву в Україні, не враховуючи ні конституційних норм, ні думки прихожан, ні позиції самої УПЦ.

"Тепер питання про насильницьке перейменування Української православної церкви на догоду (Президенту України. - Ред.) Петру Порошенку і його оточенню знято з порядку. Хочеться вірити, що остаточно", - упевнений депутат.

Нагадаємо, Верховна Рада 20 грудня 2018 року прийняла загалом закон, який зобов'язує Українську православну церкву (Московського патріархату) у своїй назві вказати належність до Російської православної церкви. 22 грудня 2018 року президент України Петро Порошенко підписав відповідний закон, а 26 січня був офіційно опублікований в газеті "Урядовий кур'єр".

Документ передбачає, що релігійна організація, що входить до структури релігійної організації з центром у державі, що вчинила військову агресію проти України і тимчасово окупувала її територію, зобов'язана в назві відображати належність до такої релігійної організації за межами країни. Вона буде зобов'язана у своїй статутній назві повністю вказувати назву тієї організації, частиною якої вона є і центр якої розташовується за межами України, з допустимим додаванням слів "в Україні".

Згідно із законом, якщо протягом 4 місяців церква з центром у РФ не подасть на реєстрацію зміни до статуту про перейменування, її статут у цій частині втратить чинність.

Міністерство культури провело релігієзнавчу експертизу і оприлюднило перелік релігійних організацій, яким необхідно внести зміни у свою назву і статут, назвавши серед них і УПЦ (МП). Відомство нагадує, що ці організації протягом 3 місяців мають внести до свого статуту зміни в частині перейменування і подати їх на реєстрацію в установленому порядку, а якщо вони не виконуватимуть вимоги закону про перейменування, їхню діяльність можуть припинити за рішенням суду.

В УПЦ (МП) стверджують, що вони не підпадають під закон, який зобов'язує релігійні організації вказувати в назві свій релігійний центр, якщо такий розташований на території країни-агресора. Згідно з позицією УПЦ (МП), їхній адміністративний центр розташований не в Москві, а в Києві, а зв'язок із Москвою у них лише духовний.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики